Objawy koronawirusa eksperyment
pixabay.com mwooten
Klaudia Bochenek - 28 Maja 2020

Ile zakażonych osób nie ma objawów? Australijscy naukowcy przedstawili wyniki eksperymentu, liczba jest oszałamiająca

Objawy koronawirusa są wszystkim powszechnie znane. Pojawia się gorączka, suchy kaszel, problemy z oddychaniem - te trzy zmiany w naszym organizmie powinny nas zaniepokoić. Lekarze już od dawna apelują o ostrożność, ponieważ spora liczba osób przechodzi COVID-19 bezobjawowo. Szokujące, ile ludzi może nie wiedzieć o tym, że jest nosicielem koronawirusa.

Objawy koronawirusa nie muszą wystąpić u każdego zarażonego. Epidemiolodzy uprzedzali, że wiele osób przechodzi COVID-19 bezobjawowo. Nikt nie miał pojęcia, jak duża może być skala zjawiska.

Naukowcy przeprowadzali badania na odizolowanym statku

Tym razem koronawirusa wzięli pod lupę australijscy naukowcy, a wyniki swojego badania oraz eksperymentu zamieścili na łamach czasopisma "Thorax". Opierali się na obserwacji i danych zgromadzonych dzięki pasażerom i załodze statku, który w połowie marca wypłynął w 3-tygodniowy rejs z Argentyny na Antarktydę. Mimo zachowanych środków bezpieczeństwa, na pokładzie pojawiły się przypadki zarażenia. Naukowcy mieli pełne ręce roboty - dwóch z nich było pasażerami, a jeden lekarzem pokładowym, co pozwoliło na dogłębne obserwacje.

Salon fryzjerski był miejscem jej pracy.Fryzjerka spojrzała na paragon i stanęła jak wryta. Do końca życia nie zapomni, co zrobił jej klientCzytaj dalej

Na pokładzie znajdowało się 128 pasażerów oraz 95 członków załogi. Statek wypłynął z portu tuż po tym jak ogłoszono stan pandemii. Wydawało się, że wszyscy pasażerowie są zdrowi - zmierzono im temperaturę, polecono używać środków ochrony osobistej. Już po 8 dniach odnotowano pierwszy przypadek osoby z podejrzeniem COVID-19. Miała gorączkę, na wszelki wypadek wprowadzono środki ostrożności - pasażerowie mieli pozostać w kabinach, posiłki donosiła im obsługa ubrana w kombinezony. Niedługo potem gorączka pojawiła się też u innych kilku pasażerów. Kiedy statek zacumował w Urugwaju, władze wydały rozkaz przetestowania wszystkich znajdujących się na statku. I wtedy nadeszło wielkie zaskoczenie.

Objawy koronawirusa odnotowano u małej liczby osób

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dziewczynka nos klaunaDziewczynka przyszła na świat z "nosem klauna". Jej zdjęcia po kilku latach są powalająceCzytaj dalej

8 osób wymagało przewiezienia do szpitala, 4 z nich podpięto do respiratorów, 1 osoba zmarła. W 20. dniu wyruszenia z Argentyny pobrano wymazy od wszystkich znajdujących się na statku. U 128 osób wykryto koronawirusa. W tej sumie zamykają się 24 przypadki osób z lekkimi objawami choroby (w tym 8 ewakuowanych wcześniej). Aż 104 osoby przechodziły infekcję bezobjawowo. Wyliczono, że 81% osób nie było świadomych, że jest chorych i cały czas zarażają innych.

Dzisiaj grzeje:

1. Niestety, dotarła do nas smutna wiadomość. Nie żyje Andrzej Szaniawski
2. Już od dziś w Biedronce do kupienia marzenie każdej kobiety. Cena wyjątkowo niska

Wyniki badania są zaskakujące, ale też napawają niepokojem. Jeśli tak ogromny odsetek osób chorujących bezobjawowo odnotowano na odizolowanym statku, na którym zachowano wszelkie standardy bezpieczeństwa, to ile wynosi tak naprawdę liczba zakażonych koronawirusem? Należy mieć na uwadze, że statystyki to potwierdzone przypadki u ludzi, którzy mieli przynajmniej 1 z podstawowych objawów. Idąc tym tropem w Polsce mogło i może chorować nawet kilkaset tysięcy osób?

Najlepsze newsy dnia:

  1. Mężczyzna przez 20 lat nie mył zębów. Dentysta nie mógł uwierzyć własnym oczom
  2. Adam Małysz otrzymał medal. Wyróżnienie ma związek z jego religią
  3. Po urodzeniu noworodki śpią w kartonowych pudełkach. Powód odbiera mowę
  4. Julia Wieniawa przeszła test na koronawirusa. Ogromny ból, ujawniła zdjęcia
  5. RMF ujawnia zdjęcie obostrzenia, o którym milczał wczoraj premier. Poznaliśmy wszystkie szczegóły
  6. Po ile u was kosztują truskawki? Ceny szybko się zmieniają, mamy dobre wieści

Kobieta śpiączkaZdecydowali się odłączyć kobietę od aparatury podtrzymującej życie. Wtedy 45-latka wyszeptała do męża słowa, których nigdy nie zapomniCzytaj dalej

Źródło: RMF24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News