Zbadali osoby, które nie miały żadnych objawów zarażenia. Wyniki są powalające

Zbadali osoby, które nie miały żadnych objawów zarażenia. Wyniki są powalające Źródło: Pixabay Belova59

Objawy koronawirusa najczęściej są grypopodobne, jednak nie występują u wszystkich zarażonych SARS-CoV-2. Naukowcy w Chinach otrzymali wyniki badań, które nie brzmią optymistycznie. Ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa może być trudniejsze, niż sądziliśmy.

Wszyscy już zostaliśmy poinformowani, jak wyglądają objawy koronawirusa. Najczęściej czujemy się tak, jak byśmy zachorowali na grypę. Jednak część badanych wykazywało objawy bardzo późno lub wcale. Okazało się, że takie przypadki są szczególnie niebezpieczne dla społeczeństwa.

Badając objawy koronawirusa, naukowcy z Uniwersytetu Medycznego w Kantonie i Uniwersytetu Hongkongu doszli do bardzo niepokojących wniosków. Okazuje się, że walka z epidemią SARS-CoV-2 może być trudniejsza, niż sądziliśmy do tej pory. Powodem jest specyficzny przebieg choroby. U niektórych przebieg COVID-19 jest tak łagodny, że zarażeni nie mają pojęcia o chorobie.

Ludzie zarażają jeszcze zanim wystąpią u nich objawy koronawirusa

Naukowcy Uniwersytetu Medycznego w Kantonie i Uniwersytetu Hongkongu, badając objawy koronawirusa, doszli do niepokojących wniosków. Zaraz potem zaalarmowali cały świat. Okazało się, że nawet 44% przypadków infekcji może pochodzić od osób, u których jeszcze nie zaobserwowano objawów COVID-19. Może to oznaczać, że walka z epidemią będzie trudniejsza, ze względu na brak odnotowanych przypadków.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Objawy koronawirusa pojawiają się zazwyczaj kilkanaście dni po zarażeniu się niebezpiecznym patogenem. Naukowcy doszli do wniosku, że zarażamy się między sobą, po czym mamy kontakt z osobą zakażoną. Wykazała to analiza 94 zainfekowanych przypadków, przebywających w kantońskim 8. Szpitalu Ludowym. Wyniki badań zostały opublikowane na platformie medRxiv.

Dzisiaj grzeje: 1. Zakażenie potwierdzono u 12-latki. Dziewczynka jest w stanie krytycznym

2. Lekarze dostaną wytyczne, których zakażonych nie ratować. Druzgocące doniesienia z zagranicznego kraju

Fakt, że u osób zarażonych nie pojawiły się objawy koronawirusa nie znaczy, że nie mogą przekazywać wirusa innym osobom. Taka sytuacja jest szczególnie niebezpieczna, ponieważ często możemy infekować innych ludzi nieświadomie. Według naukowców osoby z SARS-CoV-2 mogą przekazywać niebezpieczny patogen nawet dwa dni przed wystąpieniem pierwszych objawów.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ponad 30 nowych przypadków koronawirusa. Ilość ofiar śmiertelnych również rośnie
  2. Wiemy, dokąd trafi milion euro od Lewandowskich. Para zamknęła usta krytykom
  3. Przyłapali Kaczyńską na gorącym uczynku. Ręce opadają na widok, co wyrabia w trakcie kwarantanny
  4. Krzysztof Krawczyk pogrążył się w smutku. Informacja o śmierci była zupełnie niespodziewana
  5. Pokazała, jak wygląda test na koronawirusa. Warto zwrócić uwagę na jedną rzecz
  6. Liść laurowy jest nie tylko jedną z najzdrowszych przypraw świata. Ma też inne super działanie

źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News