Stwierdzili nowy objaw koronawirusa. Miała go m.in. zarażona minister zdrowia

Stwierdzili nowy objaw koronawirusa. Miała go m.in. zarażona minister zdrowia Źródło: Wikimedia Commons Dipartimento Protezione Civile CC2.0

Znane już objawy koronawirusa to między innymi kaszel, bóle mięśni, oraz wysoka gorączka. Okazuje się, że teraz doszedł nowy objaw, którego nie wolno lekceważyć. Pojawił się on choćby u minister zdrowia.

Objawy koronawirusa mogą być bardzo mylące. Lekarze informują, że po rozpoczęciu się światowej paniki, wiele osób trafiało na testy, chorując jedynie na zwykłą grypę. Oczywiście takie osoby postąpiły bardzo rozsądnie, nie bagatelizując objawów. Okazuje się, że są jeszcze inne symptomy, które powinny nas alarmować.

Objawy koronawirusa, które powinny was zaniepokoić

Z nowym objawem zmagała się brytyjska minister zdrowia, Nadine Dorries. Przyznała, że od kiedy się zaraziła, przestała pić herbatę, bo nie czuje jej smaku, a jedynie to, że jest gorąca. Niemiecki wirusolog Hendrik Streeck przyznał, że utrata zmysłu zapachu i smaku może wystąpić wśród pacjentów zakażonych koronawirusem.

Choć objaw może wydawać się niegroźny, zdaniem niemieckiego naukowca, nie wolno go bagatelizować. Jest to objaw klasyfikowany przez lekarzy jako lekki i nieszkodliwy, przez co mogli takie osoby wyłączać z kręgu podejrzanych o infekcję nowym patogenen. Streeck twierdzi, że zlekceważenie objawu mogło być przyczyną wysokiej śmiertelności chorych na COVID-19 we Włoszech.

Nieznane wcześniej objawy mogą być przyczyną wielu śmierci we Włoszech

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Jeśli przyjrzymy się wynikom badań, zauważymy, że 91 procent zarażonych doświadcza jedynie łagodnych lub umiarkowanych objawów. Włosi początkowo skupili się tylko na pozostałych dziewięciu 9 procentach - mówił w rozmowie z Daily Mirror Hendrik Streeck.

Dzisiaj grzeje: 1. Zmarł mężczyzna przebywający na kwarantannie. Policjanci zastali w jego mieszkaniu straszny widok

2. Grupa nastolatków celowo kasłała na jedzenie w sklepie. Wszystko zarejestrowały kamery

Dlatego też zdaniem wirusologa opieką lekarską powinni być otoczeni wszyscy, którzy wykazują objawy zachorowania na COVID-19. Obecnie we Włoszech jest 47 tysięcy zarażonych, zmarły 4 tysiące z nich. Z kolei w Niemczech, które zdaniem Streecka poradziły sobie znacznie lepiej, liczba ofiar śmiertelnych wynosi 72 osoby na ponad 20 tysięcy chorych.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Cały kościół oddany do dezynfekcji. Zarażony koronawirusem ksiądz odprawiał msze
  2. Skoczek narciarski wyjechał na wakacje mimo epidemii. Fani oburzeni, nie pozostawili na nim suchej nici (FOTO)
  3. Do TVP przyciągał setki tysięcy widzów. Rodzina poinformowała o jego śmierci, z całej Polski napływają kondolencje
  4. Smutna wiadomość dla setek tysięcy fanów. Beata Tyszkiewicz nie pozostawiła wątpliwości
  5. Ważne zmiany w ZUS. Andrzej Duda przekazał najważniejszą wiadomość dla milionów Polaków

Źródło: O2

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News