Od teraz każdy może sprawdzić, czy jego objawy oznaczają zakażenie koronawirusem. Ważny komunikat NFZ

Od teraz każdy może sprawdzić, czy jego objawy oznaczają zakażenie koronawirusem. Ważny komunikat NFZ Źródło: Artgrid Via Films

Chociaż objawy koronawirusa najczęściej określa się jako grypopodobne, u każdego mogą wystąpić mniej lub bardziej charakterystyczne symptomy. By pomóc osobom, które podejrzewają u siebie infekcję wirusem SARS-CoV-2, NFZ przygotował specjalne narzędzie dostępne online.

Odczuwając dyskomfort fizyczny, obecnie wielu z nas zastanawia się, czy to aby nie objawy koronawirusa. Bardzo często może być to zwyczajna jednodniowa niedyspozycja, jednak w czasie epidemii warto monitorować nasze samopoczucie. NFZ stworzył narzędzie dostępne online, które może pomóc we wstępnej diagnozie przed zawiadomieniem służb medycznych.

Ministerstwo Zdrowia wielokrotnie podało już objawy koronawirusa, które bardzo często mają charakter grypopodobny, jednak u niektórych osób występuje zaledwie kilka z nich lub nie występują one wcale. NFZ przygotował narzędzie, które funkcjonuje jako forma wywiadu. Należy mieć jednak na uwadze, że nie zastępuje ono jednak konsultacji lekarskiej i diagnozy.

Narzędzie dla osób, które obawiają się, że mają objawy koronawirusa

Jeśli obawiamy się, że możemy mieć objawy koronawirusa, skorzystajmy z nowej usługi, którą udostępnił Polakom NFZ. Należy jednak pamiętać, że ma ona charakter informacyjny i nie jest konsultacją lekarską ani diagnozą. W przypadku poważnych problemów zdrowotnych także odradza się korzystanie z narzędzia i bezpośredni kontakt ze służbami medycznymi.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Chociaż, niektórzy z nas mogą obawiać się, że występują u nich objawy koronawirusa, nie musi to jednak oznaczać zarażenia. Udostępniając Polakom nową usługę, NFZ podkreśla, że przed skorzystaniem z niej, powinniśmy zapoznać się ze wszystkimi warunkami użytkowania. Przede wszystkim narzędzie to nie jest przeznaczone dla osób zdiagnozowanych pozytywnie na obecność koronawirusa.

Dzisiaj grzeje: 1. Dostałeś już 13. emeryturę? ZUS może ją odebrać nawet po wypłacie, wiadomo kto jest zagrożony

2. Sytuacja w Polsce diametralnie zmieni się po majówce? Niepokojące słowa minister: ”wojsko na ulicach, pozamykane portale”

Sprawdzając, czy mamy objawy koronawirusa w oparciu o narzędzie NFZ, nie musimy bać się o nasze dane osobowe. Wywiad pozostaje anonimowy. Bez względu na ostateczny wynik otrzymany on-line nie możemy traktować go jako lekarskiej diagnozy. Dlatego powinniśmy uważnie obserwować symptomy oraz nasze samopoczucie z dnia na dzień. Na podstawie wyniku otrzymamy też dalsze instrukcje postępowania. W przypadku zagrożenia życia należy skontaktować się ze służbami ratunkowymi, korzystając z numerów alarmowych - 997 lub 112.

Usługa udostępniona przez NFZ dostępna jest TUTAJ.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ksiądz chce kupić kombinezony ochronne dla medyków. Niestety jest jeden problem
  2. Podczas biegania można dostać gigantyczny mandat. Ale jest sposób, żeby legalnie ominąć zakazy
  3. Prosty i domowy sposób na drożdże. Wystarczą 3 składniki, nie trzeba wychodzić z domu
  4. Aż 18 nowych ofiar koronawirusa w Polsce. Najmłodsza miała zaledwie 38 lat, bardzo smutne dane
  5. Ból głowy łączy się z koronawirusem? Eksperci WHO dają jasną odpowiedź, warto wiedzieć
  6. Przebił rozmachem Tadeusza Rydzyka. Ksiądz odwiedzi parafian, poświęci pokarmy w spektakularny sposób

źródło: Twitter/CSIOZ

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News