Objawy koronawirusa
Unsplash.com engin akyurt
Konrad Karpiuk - 4 Maja 2020

Popularny objaw koronawirusa skrywa ważny sekret. Najnowsze badania dają nadzieję

Objawy koronawirusa są już powszechnie znane, niemal każdy wie o ostrym kaszlu, problemach z oddychaniem czy wysokiej gorączce. Gdy rozpoczęła się pandemia, zaczęły pojawiać się informacje o nietypowych objawach. Okazało się, że mają one bardzo duże znaczenie. Według najnowszych badań, to jakie typy aktywności SARS-CoV-2 w naszym organizmie odczuwamy, determinuje przebieg choroby.

Objawy koronawirusa, które poza wyżej wymienionymi to: biegunka, utrata smaku, węchu, czy bóle mięśni, a to i tak nie wszystko. Naukowcy na podstawie ostatnich badań wysnuli przypuszczenie, że jeśli ktoś traci węch w wyniku zarażenia, może łagodniej przejść przez COVID-19.

Objawy koronawirusa mogą być kluczowe dla przebiegu choroby

Te zaskakujące wyniki badań zostały opublikowane przez naukowców z Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Diego. Po przejrzeniu historii 169 zarażonych koronawirusem pacjentów udało się ustalić, że 128 z nich utraciło zmysł węch i smaku na czas choroby. Wykonano kolejne analizy, według których osoby, które zgłosiły lekarzom utratę węchu, łagodniej przechodziły COVID-19 w domowej kwarantannie.

noworodek odmienił życieSzukała psa po całym domu. Gdy w końcu go znalazła, natychmiast złapała za telefonCzytaj dalej

- Ponadto utrata węchu nie była powiązana z żadnymi innymi środkami typowo związanymi z decyzją o przyjęciu, co sugeruje, że jest to naprawdę niezależny czynnik i może służyć jako marker łagodniejszych objawów COVID-19 - napisano w raporcie, który trafił do czasopisma medycznego "International Forum of Allergy & Rhinology".

Naukowcy mają zaskakującą teorię

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Marta KaczyńskaMarta Kaczyńska obawia się o rodzinę. Nagle jej życie bardzo się zmieniło, smutne informacjeCzytaj dalej

Ponadto istnieje hipoteza, że to ciężki jest przebieg choroby, zależy od tego, w jaki sposób wirus dostanie się do organizmu. Według teorii doktora Adama S. DeConde im większa "dawka" wirusa, tym agresywniejszy będzie przebieg choroby. Jest to jednak jedynie hipoteza i nie jest ona w stu procentach pewna.

Dzisiaj grzeje:

1. Cała Polska trzymała kciuki. Niestety, dziecko nie żyje, ogromna tragedia
2. Pilne oświadczenie Prezydenta Andrzeja Dudy. Relacja na żywo

- Miejsce i dawka początkowego obciążenia wirusem wraz ze skutecznością odpowiedzi immunologicznej gospodarza są potencjalnie istotnymi zmiennymi w określaniu rozprzestrzeniania się wirusa u danej osoby i ostatecznie klinicznego przebiegu infekcji - stwierdził lekarz.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Na co dzień pracuje z zakażonymi koronawirusem. Spotkała ją za to kara ze strony wandali
  2. Wielki gwiazdor zatrzymany przez policję. Bił swoją dziewczynę tak, że straciła ciążę. Przerażające zdjęcia (FOTO)
  3. Nowa, porażająca teoria na temat zaginięcia Kacperka. Rodzina zabrała głos, włos się jeży
  4. Od dzisiaj wchodzi w życie bardzo ważna zmiana w handlu. Chodzi o godziny dla seniorów
  5. Łukasz Szumowski wypowiedział się ws. kosmetyczek i fryzjerów. Wszystko jest już jasne
  6. Co się stanie po jedzeniu przez 4 dni tylko bananów? Korzyści są ogromne

Psy poznają szczeniakaW domu pojawił się maleńki szczeniak. Reakcja psów zaskoczyła właścicieli, zdjęcia odbierają mowęCzytaj dalej

Źródło: Radio Zet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News