Pojawiły się nowe objawy koronawirusa. Lekarze ostrzegają

Pojawiły się nowe objawy koronawirusa. Lekarze ostrzegają Źródło: Unsplash.com engin akyurt

Kolejne nieznane objawy koronawirusa, wiele osób może je zignorować, a pod żadnym pozorem nie można ich bagatelizować. Wiele z nich można pomylić z niegroźnymi objawami.

Znane już objawy koronawirusa to kaszel oraz problemy z oddychaniem. Jak się okazuje, to nie koniec, mogą wystąpić jeszcze inne objawy, na które warto zwrócić uwagę. Gdy je mamy, warto uważnie monitorować stan swojego zdrowia.

Objawy koronawirusa, o których mało kto wie

Najpopularniejszymi objawami koronawirusa jest oczywiście suchy kaszel, gorączka, a także, w późniejszym stadium rozwoju COVID-19, problemy z oddychaniem. Rzadziej u niektórych pacjentów zdarzały się także przypadki biegunki czy nawet utraty węchu i smaku, z czego dwa ostatnie dotyczyły zazwyczaj drogi, jaką zakaził się chory. Lekarze informują, że to nie wszystko.

Z racji tego że SARS-CoV-2 to wirus grypy, inne objawy, jakie może mieć zarażony, również przypominają znaną nam od lat grypę. Wśród nich jest niepokój, apatia, złe samopoczucie oraz bóle mięśni. Zdarzają się również wypadki bólów głowy czy nawet zawrotów.

Warto uważnie monitorować swój stan zdrowia

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Przyjrzyjmy się statystkom WHO. Według nich 14% pacjentów miało problem z bólami mięśni, a 11% zmagało się z dreszczami. Z kolei według informacji przekazanych przez "The Lancet", zawroty i ból głowy pojawiły się u 8% pacjentów. Na temat biegunki nie ma dokładnych danych, ale według dosyć ogólnych szacunków zdarza się to u jednego na dziesięciu pacjentów.

Dzisiaj grzeje: 1. Właśnie wprowadzono najnowszy zakaz. Zaboli wielu Polaków2. Czy wolno spędzić Wielkanoc z rodziną? Obostrzenia są nie do końca jasne, mamy odpowiedź

Oczywiście te objawy wcale nie muszą oznaczać, że jesteśmy zakażeni SARS-CoV-2. Równie dobrze może być to inny koronawirus powodujący zapalenie płuc (czego również nie powinno się bagatelizować) czy też inna znacznie łagodniejsza odmiana grypy. Dlatego też, jeśli zmagamy się z takimi objawami, powinniśmy bardzo uważnie monitorować stan swojego zdrowia i w razie kolejnych objawów skonsultować się z lekarzem.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Koronawirus uszkadza nie tylko płuca. Niepokojące doniesienia
  2. Anna i Robert Lewandowscy przekazali fortunę polskiemu szpitalowi. Wiemy, która placówka otrzyma wsparcie
  3. Rząd planuje ogromną zmianę na samą Wielkanoc. Dotyczy wszystkich, wielu Polaków się wścieknie
  4. Przenigdy nie wolno kupować jajek z 3 na początku kodu. Jej znaczenie sprawia, że odechciewa się jeść
  5. Z powodu kwarantanny zostawił kota samego na półtora miesiąca. Gdy wszedł do domu niemal ścięło go z nóg, finał historii powala
  6. Jasnowidz Jackowski ostrzegał. Do kamery powiedział co znajduje się w jedzeniu, które jemy prawie wszyscy

Źródło: Jastrząb Post

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News