Lekarze z USA zauważyli niepokojący objaw koronawirusa. Cicha hipoksja może powodować nawet śmierć

Lekarze z USA zauważyli niepokojący objaw koronawirusa. Cicha hipoksja może powodować nawet śmierć Źródło: East News Jakub Kaminski

Badając objawy koronawirusa, amerykańscy lekarze u dużej części pacjentów zauważyli niepokojące zjawisko. Specjaliści zaobserwowali wśród zarażonych osób znaczne niedotlenienie organizmu, które było efektem tzw. cichej hipoksji. Niestety chorzy często nie są świadomi zagrożenia, a gdy trafiają do szpitali, ich stan często jest już bardzo ciężki. O teorii jednego z lekarzy ze Stanów Zjednoczonych poinformował portal Wirtualna Polska.

Chociaż objawy koronawirusa najczęściej mają charakter grypopodobny, zdarzają się też odstępstwa. Niektórzy chorzy na COVID-19 tracą zmysł zmaku, inni natomiast przechodzą chorobę bezobjawowo. Jak informuje portal Wirtualna Polska, amerykańscy lekarze przedstawili swoje teorie dotyczące tzw. cichej hipoksji, która ma występować u zarażonych pacjentów.

Według ekspertów, niektóre objawy koronawirusa są bardzo niepokojące, ponieważ często trudno je zaobserwować. Niestety konsekwencje tego bywają tragiczne. Wiele osób trafia do szpitali, nie mając pojęcia, w jak ciężkim stanie się znajdują. Zdarza się, że lekarze nie potrafią już im pomóc. Podobnie jest z zaobserwowaną przez specjalistów tzw. cichą hipoksją, czyli niedotlenieniem organizmu.

Ciche objawy koronawirusa

Badając objawy koronawirusa, lekarze zauważyli niepokojące zjawisko wśród pacjentów. Wielu z nich trafiało do szpitali z niskim poziomem tlenu we krwi. Część zarażonych miało duże trudności z oddychaniem. Dolegliwość ta jednak nie przypominała zespołu ostrej niewydolności oddechowej typowej dla pacjentów chorych na COVID-19. Co ciekawe, niektórzy z zakażonych czuli się dobrze.

- Jest to zjawisko tzw. cichego niedotlenienia. Pomimo niskiego poziomu nasycenia tlenem krwi w organizmie z powodu COVID-19, niektórzy ludzie nie odczuwają duszności - wypowiedź pulmonologa Vandana A. Pateal dla czasopisma "Health" cytuje Wirtualna Polska.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Te objawy koronawirusa stanowią bardzo duże zagrożenie dla zdrowia zarażonych. Wiele osób czuje się dobrze i nie narzeka na duszności nawet w momencie, gdy trafiają do szpitala. Jednak w ich organizmach poziom tlenu drastycznie spada, wywołując trwałe zmiany, chociaż zakażeni nie mają o tym pojęcia. Gdy dochodzi do pogorszenia zdrowia, lekarze często są bezradni.

Dzisiaj grzeje: 1. Nikt się nie spodziewał, ciało leżało na pobliskim polu. Natychmiast wezwano helikopter i wszystkie służby ratunkowe

2. Dramatyczne relacje z miejsca poszukiwań Kacpra Błażejowskiego. Mieszkańcy zabrali głos

Analizując te specyficzne objawy koronawirusa, lekarze nie potrafią jeszcze wyjaśnić przyczyn tzw. cichej hipoksji. Według portalu Wirtualna Polska specjaliści podejrzewają, że niedotlenienie organizmu może mieć związek z występującymi u zarażonych chorobami współistniejącymi. Niepokojące zmiany mogą być szczególnie trudne do zaobserwowania u osób w podeszłym wieku. Niedawno pisaliśmy też o innych, odkrytych objawach COVID-19.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Niezwykłe odkrycie naukowców z Wrocławia. Wiedzą, jak zatrzymać replikację wirusa SARS-CoV
  2. Media obiegły tragiczne wiadomości. Miał miliony fanów, przegrał ze straszną chorobą
  3. Znamy prawdę o pochodzeniu koronawirusa. Ekspert WHO nie ma żadnych wątpliwości
  4. Psy umieszczono w tym samym boksie w schronisku. Wolontariusze natychmiast zauważyli niezwykłą rzecz, ich życie zmieniło się nie do poznania
  5. Dramatyczne poszukiwania trwały wiele dni. Niestety, porażająca prawda wyszła na jaw, ciężko powstrzymać łzy
  6. Wlał mleko do Coca-Coli. Po 6 godzinach przecierał oczy ze zdumienia

źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News