Jak się okazuje, jedna z największych obietnic brytyjskich eurosceptyków nie zostanie spełniona. Nigel Farage oświadczył bowiem, że osoby, które głosowały za wyjściem z Unii, wierząc że 350 mln funtów zostanie przeznaczonych na służbę zdrowia, popełniły błąd.

Nigel Farage w wywiadzie udzielonym kilka godzin po ogłoszeniu oficjalnych wyników referendum oświadczył, że jedna z największych obietnic eurosceptyków nie zostanie spełniona. Była to obietnica wypisana m.in. na autobusach, które były częścią kampanii brytyjskich eurosceptyków.

Mowa o tym, że 350 mln funtów ma trafiać co tydzień na poczet służby zdrowia. Te pieniądze dotychczas były przekazywane bowiem Unii Europejskiej. Jak jednak oświadczył Farage, do spełnienia obietnicy nie dojdzie. Oświadczył też, że osoby głosujące za wyjściem z Unii na podstawie tej jednej obietnicy „popełniły błąd”.

„Nie, nie mogę zagwarantować, że te pieniądze otrzyma służba zdrowia. Ja tego nigdy nie powiedziałem, to był jeden z błędów naszej kampanii” – powiedział Farage podczas wywiadu.

Prezenterka przeprowadzająca wywiad zauważyła, że była to w końcu jedna z najważniejszych obietnic eurosceptyków. Zapytała Farage’a, czy naprawdę mówi to dopiero po tym, jak 17 mln Brytyjczyków zagłosowało za wyjściem z Unii. Ten odpowiedział jedynie krótkim „tak”.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!


źródło: gazeta.pl
pt

...

Zobacz również