Obgryzanie paznokci może zabić! Przez zgubny nawyk ledwie uszedł z życiem

Obgryzanie paznokci może zabić! Przez zgubny nawyk ledwie uszedł z życiem Źródło: Screenshot z youtube.com/Health & Fitness

Obgryzanie paznokci to bardzo częsty nawyk, który dotyczy głównie dzieci i nastolatków. W większości przypadków spowodowany jest stresem, który rozładowywany jest przez niech w ten właśnie sposób. Czasami paznokcie obgryzają także ludzie dorośli, którym nawyk towarzyszy od lat młodzieńczych. Warto jednak się go pozbyć. Okazuje się, że czynność ta może zabić.

Obgryzanie paznokci prawie zabiło pewnego mężczyznę, który właśnie w ten sposób dbał o higienę wspomnianej części ciała. Stało się tak, gdy pewnego dnia zauważył opuchliznę otaczającą jego palec. Postanowił natychmiast zgłosić się do lekarza. Personel był przerażony. Diagnoza mrozi krew w żyłach.

Obgryzanie paznokci może zabić

Sytuacja, która miała miejsce w Szkocji, dosłownie wstrząsnęła mediami na całym świecie. Nikt nie spodziewał się, że z pozoru niewinny nawyk może okazać się zagrażający życiu. 57-latka, który codziennie obgryzał swoje palce, pewnego dnia spotkał straszny pech. Zauważył on, że skóra wokół palców zaczyna puchnąć. Z początku zbagatelizował sprawę. Po pewnym czasie jednak żona przekonała go, aby udał się do lekarza. Postanowił więc tak zrobić.

Doktor widząc jego palec stwierdził zakażenie. Mężczyzna otrzymał leki, które miały załatwić sprawę. Szkot wrócił do domu i przez kolejne dni przyjmował wypisane na recepcie specyfiki. Te jednak nie pomagały. Opuchlizna z każdym dniem stawała się coraz większa. W pewnym momencie zajęła całe jego ciało. Szczególnie widoczna była w okolicach obojczyków, a także na klatce piersiowej. Zajęte były również jego węzły chłonne.

Do najgorszego doszło pewnego dnia, gdy w ciężkim stanie leżał w swoim domu. Odczuwał tak dotkliwy ból, że nie był w stanie się poruszać. Cierpieniom towarzyszyła także bardzo wysoka gorączka. Gdy żona zastała go w tym stanie - majaczył, że musi natychmiast jechać do szpitala. Żona powiadomiła więc pogotowie, które na sygnale zawiozło mężczyznę na oddział zakaźny.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Po przeprowadzeniu badań krwi, moczu, a także po wstępnym "osłuchaniu" pacjenta, doktor stwierdził, że to... sepsa. Nikt nie spodziewał się takiego obrotu spraw. To bardzo poważna diagnoza. Gdy lekarz przekazał żonie chorego informację o jego ciężkim stanie - ta załamała się. Był to prawdziwy cios. W tej sytuacji mężczyzna musiał spędzić w szpitalu wiele miesięcy.

Historia ma dobre zakończenie

Na szczęście historia skończyła się dobrze. Po długiej walce Szkot stanął na nogi o własnych siłach. Nadal jednak nie odzyskał zdrowia w pełni.

 - Może nigdy nie będę tak zdrowy i silny jak wcześniej, ale nadal jestem tu z rodziną i to jest dla mnie bardzo cenne - powiedział w wywiadzie dla Lennox Herald.

To wydarzenie z pewnością na zawsze oduczyło mężczyznę obgryzania paznokci.

Fot.: screen shot z Radio ZET / Media Scotland

Najlepsze newsy dnia:

  1. Syn Anna Seniuk to przystojny i bardzo znany aktor. Na pewno go znacie!
  2. Kim jest mąż Edyty Herbuś? Można się bardzo zdziwić
  3. Zmarła gwiazda TVP niewyobrażalnie cierpiała. Wszystko przez błąd lekarzy
  4. Czyścił ucho patyczkiem, wylądował na stole operacyjnym. Lekarze ostrzegają
  5. Julia Wieniawa założyła supermodne buty. Kosztują grosze

Źródło: Radio ZET

Następny artykuł