Barack Obama, jeszcze w czasach swojej prezydentury, wielokrotnie pobijał rekordy związane z największą ilością udostępnień, czy też polubień opublikowanych przez siebie postów. Jego najnowsze tweety związane z kontrowersyjnymi wydarzeniami w amerykańskim Charlottesville przyciągnęły jednak jeszcze większą uwagę światowej opinii publicznej.

– Nikt nie rodzi się, nienawidząc innej osoby z powodu koloru skóry, pochodzenia czy religii – napisał na jednym z portali społecznościowych Obama, zdobywając ponad 3,3 mln polubień, prawie 1,4 mln udostępnień i 50 tys. komentarzy w jedynie 3 dni. Zacytował tym samym Nelsona Mandelę, dodając do tego zdjęcie, na którym znajduje się z 4 dzieci o różnych kolorach skóry.

– Ludzie muszą nauczyć się nienawidzić, a jeśli potrafią nauczyć się nienawidzić, to można też nauczyć ich kochać… Ponieważ miłość jest bardziej naturalna dla ludzkiego serca, niż jej przeciwieństwo – dodał także Obama w kolejnym poście. On także zdobył już ponad milion polubień.

Dla wielu Amerykanów słowa Obamy w tym trudnym czasie okazały się bardzo ważne i pomocne. Liczą więc na to, że obecny prezydent, Donald Trump, wkrótce wypowie się w podobnym tonie.

...

Zobacz również

Fot. Twitter