Podczas gdy polscy politycy z wypiekami na twarzy czekają na wizytę prezydenta USA w naszym kraju, Rosję odwiedził właśnie przywódca Chin – Xi Jinping. Oba państwa podpiszą ze sobą umowy, które przyniosą im wielomiliardowe zyski.

Władimir Putin nie zwykł przyjmować swoich gości w celach kurtuazyjnych. Nie inaczej jest i tym razem.

Szacuje się, że przywódcy obu mocarstw w czasie dwudniowych rozmów podpiszą kontrakty, które opiewać będą łącznie na sumę dziesięciu miliardów dolarów. Dodatkowo mają zawrzeć co najmniej kilkanaście umów zacieśniających ich polityczną współpracę.

Omawiamy wiele projektów dokumentów, zarówno na poziomie rządowym, jak i korporacyjnym. – zdradza Andrey Denisov – ambasador Rosji w Chinach.

Zdaniem wielu komentatorów coraz bardziej zacieśniające się więzi Władimira Putina z chińskimi władzami powinny wzbudzać obawy wśród zachodnich polityków. Zachodnie media milczą jednak o sprawie i to nie bez powodu. Rosyjsko-chiński układ przyniesie obu krajom ogromne korzyści. Jednocześnie obnaża słabość zachodnich państw, za plecami których dobito targu. Putin chce, by to właśnie sojusz Rosji i Chin zdominował w przyszłości światową politykę oraz gospodarkę, a układ jest ogromnym krokiem naprzód w tej sprawie. Pokazuje również, że pomimo nałożonych przez Zachód sankcji, Rosjanie nieźle sobie radzą.

źródło: rt.com

...

Zobacz również