O tym nagraniu mówi cały świat. "Oto jest Polska!"

O tym nagraniu mówi cały świat. "Oto jest Polska!"

Krótki film, który został opublikowany na Youtube, zdobywa właśnie gigantyczną popularność wśród internautów z całego świata. Jego narracja odnosi się do kwestii przyjmowania do Polski imigrantów oraz uchodźców w niezwykle dosadny, stanowczy sposób. Co ciekawe, przypadł on do gustu przedstawicielom różnych nacji, którzy już dziś sugerują, że następne wakacje spędzą właśnie w naszym kraju.

- Polskie społeczeństwo przetrwało wiele trudnych okresów, w tym rosyjską kontrolę oraz komunizm. Ciężkie czasy kształtują silnych mężczyzn oraz kobiety - brzmi opis filmiku, który komentuje coraz więcej osób pochodzących z różnych stron świata. A to wszystko mimo, że film został opublikowany już jakiś czas temu, teraz przeżywa swoje drugie "pięć minut", tym razem jednak na całym świecie.

Kontrowersje wokół nagrania

Wideo składa się z krótkich urywków polskich krajobrazów, wypowiedzi krajowych polityków oraz aktywistów, będących przeciw przyjmowaniu uchodźców, a także materiału "Wiadomości" TVP, mającego być dowodem na wolność słowa panującą w Polsce. Internauci, którzy sami nie są zwolennikami otwarcia granic w czasie kryzysu migracyjnego, chętnie komentują filmik. Wielu z nich zaznacza, że następne wakacje z chęcią spędzi właśnie w naszym kraju. Wideo spotkało się jednak również z oburzeniem tych, którzy chętnie przyjęliby uchodźców do polskich miast.
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News