Szef MON jako osoba medialna, decyzyjna i powszechnie rozpoznawalna na każdym kroku zmagać się musi z atakami. O poniżeniu, którego doznał tym razem, mówi cała Polska. Publiczna akcja uderzająca w polityka, zyskała ogromną popularność w internecie. 

Rzadko zdarza się, by polityka atakowano w tak wyszukany i estetyczny sposób. Zwykle poniżanie władzy ma formę zakrawającego o chamstwo steku obelg, głównie poświęconych wykształceniu i wyglądowi konkretnej osoby. Tym razem jednak trzeba przyznać, że dopilnowano, by przekaz był jasny, ale i przystępny.

ZOBACZ TAKŻE: Sensacja! To KONIEC Macierewicza! Zastąpi go…

Minister obrony narodowej ukazany został na muralu, namalowanym przez znanego artystę. Widać, że autor nie przepada za politykiem Prawa i Sprawiedliwości. Swoją pracą udowodnił, że walka polityczna może być kulturalna i cieszyć oko.

Młody modelarz

Twórca legendarnego dziś muralu, przedstawiającego Antoniego Macierewicza z papierowym samolocikiem w dłoni, jest Mariusz Waras. Swoje dzieło umieścił na ścianie pracowni artystycznej WL4 w Gdańsku.

Ubrany w wojskowy mundur i bawiący się prostym papierowym samolocikiem Macierewicz, wywołał falę reakcji w internecie. Śledzący media społecznościowe artysty wypowiadają się o muralu w samych superlatywach. Jedyne smutne komentarze zawierają refleksje nad przekładaniem się tego, co chciał przekazać Waras na rzeczywistość.

ZOBACZ TAKŻE: MON zbiera dane o… Ślązakach. Chodzi o zagrożenie terrorystyczne

Nie pierwszy raz

Nie po raz pierwszy trójmiejski artysta wykorzystuje ogromne powierzchnie, by zwrócić uwagę na interesującego kwestie. Mariusz Waras często sięga po znane nam postaci i wydarzenia, by włączyć się do ogólnokrajowego dialogu. Tak było w przypadku m.in. protestów kobiet w Warszawie.

ZOBACZ TAKŻE: WSTRZĄSAJĄCE informacje. Z Kaczyńskim stało się coś strasznego

Na gdańskie ściany zawitali w przeszłości także minister kultury Piotr Gliński, minister środowiska Jan Szyszko czy były rzecznik MON, Bartłomiej Misiewicz. Interpretację grafiki pozostawiany czytelnikom. By zobaczyć mural na żywo, należy się pospieszyć. Budynek, w którym mieści się pracownia, zostanie niedługo wyburzony.

fot. Facebook/Mariusz Waras

źródło: wp.pl

9 największych kompromitacji rządu PiS

Spod jakiego znaku Zodiaku są najbardziej wpływowi polscy politycy? [ZOBACZ!]

...

Zobacz również