We Wrocławiu miała miejsce filmowa gala z okazji wręczenia Europejskich Nagród Filmowych. Uroczystość miała miejsce 4 dni temu, ale dopiero teraz sieć obiegło kompromitujące video, które psuje wizerunek imprezy śledzonej przez fanów kina na całym świecie. 

Gala miała miejsce 4 dni temu, ale została zbojkotowana przez TVP z racji tego, iż prowadził ją Maciej Stuhr, który mocno podpadł obozowi władzy. Jednakże, uroczystością zorganizowaną w tym roku we Wrocławiu w związku z wręczeniem Europejskich Nagród Filmowych interesowali się fani kina z całego świata. Nie obyło się bez kompromitującej wpadki, choć polskie media ją przemilczały.

Dopiero teraz sieć zaczął obiegać film, który zarejestrował wtopę zaliczoną przez prowadzących: Maję Ostaszewską i Macieja Stuhra. Aktorzy nie przygotowali się w pełni profesjonalnie i… wręczyli nagrodę niewłaściwej osobie. Sytuacja była wyjątkowo niezręczna i wprowadziła wszystkich w zakłopotanie. To jednak był dopiero początek.

Scenografem roku została Alice Normington za film „Sufrażystka”. Na scenie pojawiły się trzy kobiety. Prowadzący nie wiedząc, która z nich to laureatka, wręczyli statuetkę „na chybił trafił”. Niestety okazało się, że wybór był nietrafiony i nie udało się uniknąć kompromitującej wpadki.

Na szczęście kobieta zachowała się z klasą, choć Maja Ostaszewska w zakłopotaniu próbowała jej zabrać nagrodę z rąk. Prowadzący dalej totalnie nie wiedzieli jak odkręcić sytuację i w nieudany sposób improwizowali. Jakby tego było mało, okazało się, że laureatka nie ma mikrofonu, więc nie może przemawiać. Gest Stuhra odebrała więc jako sugerowanie zejścia ze sceny bez przemówienia.

– To bardzo krępujące… – powiedziała.

Miny ludzi na widowni mówiły wszystko. Ludzie ze świata filmu byli w szoku i nie wiedzieli co się dzieje. W końcu Stuhr użyczył kobiecie… swojego mikrofonu, który miał przy uchu. Teraz nagrania z wpadki obiegają internet. Komentatorzy z Polski i świata mają ubaw z organizacji gali…

Poniżej zapis video:

...

Zobacz również