Budzący często kontrowersje o. Tadeusz Rydzyk w jednym z programów w swojej telewizji narzekał na swój stan majątkowy. Jak przekonuje duchowny, gdyby nie został księdzem to byłby bogaty, a tak musi żebrać o pieniądze.

Wokół majątku redemptorysty z Torunia jest tyle tajemnic, że nie sposób dokładnie go oszacować. Oficjalnie o. Rydzyk zarabia 1,500 złotych miesięcznie, jednak według nieoficjalnych szacunków – m.in. tygodnika Wprost, który co roku publikuje listę najbogatszych Polaków – majątek duchownego to ok. 300 milionów złotych.

Jak jednak przekonuje sam duchowny, nie ma on prawie nic, a o pieniądze jest zmuszony żebrać. o Rydzyk jest poirytowany do tego stopnia, że na antenie swojej telewizji oznajmił, że mógłby być bogaty, gdyby nie został księdzem.

 –  Nieraz sobie myślę, że gdybym te lata studiów w seminarium poświęcił na zrobienie jakiejś specjalizacji na medycynie, to jaka kasa by później była. Żyłbym sobie zupełnie swobodnie. A tak to co? Żebrze człowiek – powiedział o. Rydzyk w programie „W naszej rodzinie”.

 

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źródło: tv trwam

...

Zobacz również