O której zaczyna się egzamin gimnazjalny? Koniecznie nastaw budzik!

O której zaczyna się egzamin gimnazjalny? Koniecznie nastaw budzik! Źródło: flickr.com/ccarlstead

O której zaczyna się egzamin gimnazjalny? W tym roku, podobnie jak w poprzednich latach, egzaminy odbywać się będą przez 3 dni, każdego dnia zaś będą miały miejsce dwa testy. Warto wiedzieć, o której się zaczynają i kiedy się kończą. Koniecznie nastawcie budziki, żeby nie zaspać!

O której zaczyna się egzamin gimnazjalny? Testy przyprawiają wielu nastolatków o nadmiar stresu i emocji. Wśród powodów do zmartwień są nie tylko wyniki, ale także sam dzień i godzina egzaminów. Czy uda się nie zaspać? Czy żadne nieprzewidziane wypadki nie doprowadzą do spóźnienia? Po godzinie rozpoczęcia egzaminu nikt nie zostanie wpuszczony do sali.

O której zaczyna się egzamin gimnazjalny?

Testy trwają przez trzy dni, a w każdym dniu odbywają się dwa egzaminy. Warto więc zanotować sobie dokładne godziny egzaminów i ustawić wcześniej po kilka budzików. Przyszli licealiści i uczniowie techników z pewnością nie chcą zaspać.

O której zaczyna się egzamin gimnazjalny? Pierwszy test ma miejsce w środę, 10 kwietnia, o godzinie 9 rano. Tego dnia uczniowie zdawać będą będą humanistyczną część egzaminu. Na pierwszy ogień pójdzie test z historii i wiedzy o społeczeństwie. Jeszcze tego samego dnia o godzinie 11 będzie test z języka polskiego. W ten sposób gimnazjalistom upłynie czas w środę.

Jak wygląda sytuacja w czwartek? Całkiem podobnie. W tym dniu przyszli absolwenci zdawać będą matematykę i przedmioty przyrodnicze. Egzamin został podzielony na dwie części. Najpierw o 9 będzie trzeba odpowiedzieć na pytania z zakresu biologii, fizyki i geografii, a następnie o 11 - z matematyki.

Wreszcie w piątek także odbędą się dwa testy. W tym przypadku jednak część gimnazjalistów przystąpi tylko do jednego z nich. Trzeci dzień egzaminów upływa pod znakiem języka obcego. Najczęściej wybierany jest angielski. O godzinie 9 uczniowie zmierzą się z podstawą, zaś o 11 - z rozszerzeniem. Do tego ostatniego przystępować będą tylko ci uczniowie, którzy chcą wykazać się większą wiedzą np. w celu dostania się do lepszego liceum.

O której egzamin gimnazjalny - tabela

 • Część humanistyczna - środa, 10 kwietnia
  • Historia i WOS - godz. 9:00
  • Język polski - godz. 11:00
 • Część matematyczno-przyrodnicza - czwartek, 11 kwietnia
  • Przedmioty przyrodnicze - godz. 9:00
  • Matematyka - godz. 11:00
 • Język obcy - piątek, 12 kwietnia
  • Podstawa - godz. 9:00
  • Rozszerzenie- godz. 11:00

O której kończy się egzamin gimnazjalny? Do której trwa?

Egzamin gimnazjalny, to dziś tylko potoczne określenie 5-6 osobnych testów zdawanych przez uczniów. Do której trwa każdy z nich? Formalnie egzaminy trwają 60 lub 90 minut, jednak nie od dziś wiadomo, że wielu uczniów wcześniej kończy swoje testy i po zgodzie nauczyciela z komisji egzaminacyjnej - wcześniej wychodzą z sali.

Każdy z egzaminów, które odbywają się rano - historia i WOS w środę oraz przedmioty przyrodnicze w czwartek - trwa po 60 minut. To znaczy, że między skończonym ok. 10 egzaminem, a jego następną częścią jest blisko godzinna przerwa. W tym czasie można się posilić, odsapnąć i się odstresować.

O godzinie 11 zaczynają się drugie części odpowiednich egzaminów. Te - za wyjątkiem języka obcego - trwają po 90 minut, czyli kończą się o 12.30. Język obcy jest wyjątkiem, bowiem w jego przypadku każda z części trwa 60 min.

O której wyniki egzaminu gimnazjalnego?

Wyniki egzaminów gimnazjalnych pojawią się oficjalnie 14 czerwca i zostaną przedstawione uczniom gimnazjów jeszcze w ich szkołach. Wiele osób chce jednak wcześniej sprawdzić swoje egzaminy. Jeśli pamiętacie odpowiedzi, których udzieliliście, jeszcze tego samego dnia po południu lub najpóźniej następnego dnia arkusze z odpowiedziami powinny znaleźć się na stronie CKE.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

 1. Egzamin gimnazjalny 2019. Polski, matematyka, odpowiedzi
 2. Egzamin gimnazjalny - język polski. Arkusze i odpowiedzi
 3. Egzamin gimnazjalny - matematyka. Arkusze i odpowiedzi
 4. Egzamin gimnazjalny - angielski. Arkusze i odpowiedzi
 5. Urlop dla poratowania zdrowia - wniosek, choroby, emerytura
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News