O której matura z angielskiego? O której się kończy?

O której matura z angielskiego? O której się kończy? Źródło: PxHere

O której godzinie matura z angielskiego? Egzamin maturalny z obowiązkowego języka obcego już niedługo. O której się zacznie, ile będzie trwał i jak wygląda test wiedzy z języka angielskiego?

O której godzinie matura z angielskiego? To jedno z najważniejszych pytań, jakie zadają uczniowie przed egzaminem maturalnym z obowiązkowego języka obcego. Już w środę 8 maja rozpoczęła się matura z języka angielskiego. Odpowiadamy na najważniejsze pytania dotyczące harmonogramu oraz przebiegu egzaminu.

O której matura z języka angielskiego? Ile trwa podstawa, a ile rozszerzenie?

Matura dla jednych jest symbolicznym zakończeniem historii swojej edukacji, zaraz po niej absolwenci szkół szukają wymarzonej i dobrze płatnej pracy lub zakładają własne firmy. Dla drugiej części uczniów egzamin dojrzałości jest przepustką do kontynuowania nauki na studiach. Jednym z obowiązkowych egzaminów na maturze w Polsce jest test z języka obcego. Zdecydowana większość uczniów w naszym kraju co roku niezmiennie wybiera język angielski.

Wynik matury z języka angielskiego to bardzo ważne kryterium podczas rekrutacji na studia. Na uczelniach wyższych nauka języków obcych jest kontynuowana, dlatego solidna znajomość przynajmniej jednego języka obcego na poziomie zaawansowanym będzie bardzo pomocna na dalszych etapach edukacji. Uczniowie od najmłodszych lat uczyli się w szkołach języków obcych, a tym który dominował, był język angielski. Pisemna matura z tego przedmiotu to weryfikacja ich dotychczasowej wiedzy.

Pisemna matura z języka angielskiego odbywa się 8 maja. Arkusz podstawowy tegoroczni maturzyści otworzyli punktualnie o godzinie 9:00 rano w całym kraju. Początek matury rozszerzonej zaplanowany jest na godzinę 14:00. Ci uczniowie, którzy zdecydowali się zdawać maturę z języka na dwóch poziomach będą mieli tego dnia niezwykle ciężkie wyzwanie. Matura z języka angielskiego na poziomie podstawowym trwa 120 minut, natomiast egzamin rozszerzony - pół godziny dłużej. Koniec pierwszego egzaminu zaplanowany jest więc na godzinę 11:00, a drugiego na 16:30.

Jak wygląda matura z języka angielskiego? Jaki czas mają uczniowie na rozwiązanie testu?

W tym roku podobnie jak miało to miejsce w latach poprzednich uczniowie na rozwiązanie testu na poziomie podstawowym mają 120 minut, a egzamin rozszerzony trwa pół godziny dłużej. Dwie godziny to wystarczająco sporo czasu, aby poradzić sobie z zadaniami z języka angielskiego. Jak wygląda przebieg takiego egzaminu?

Arkusz maturalny podzielony jest na cztery części, sprawdzając rozumienie tekstów pisanych, umiejętność rozumienia ze słuchu oraz pisania, a także znajomość gramatyki. Jeżeli wszystkie zadania rozwiążemy perfekcyjnie, otrzymamy maksymalną liczbę 50 punktów.

Pierwsza część sprawdza rozumienie ze słuchu. W tej części uczniowie dwukrotnie słyszą tzw. słuchankę. Na jej podstawie muszą rozwiązać zadania. Kolejny etap to rozumienie tekstu czytanego, czyli udzielanie odpowiedzi dotyczących fragmentu tekstu umieszczonego nad zadaniem. Trzecia część to zadania leksykalno-gramatyczne. Na samym końcu egzaminatorzy sprawdzają u maturzystów ich umiejętności pisania tekstów użytkowych, a w nich logikę wypowiedzi, bogactwo wypowiedzi i środków językowych.

Arkusz rozszerzony niewiele różni się od podstawy, jeśli chodzi o podział na części. Ich zawartość jest jednak trudniejsza, a tekst do napisania zdecydowanie dłuższy. Powinien zawierać on od 200 do 250 słów. Wszystkim tegorocznym maturzystom życzymy powodzenia, a raczej Good Luck!

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL

  1. O której jest matura z polskiego? Ile trwa i kiedy się kończy?
  2. Kiedy matura 2019? Zbliża się najważniejszy egzamin w karierze szkolnej
  3. Matura z polskiego - terminy i arkusze. Jak się przygotować?
  4. Jak przygotować się do matury ustnej z polskiego? Zrób sobie powtórkę jeszcze raz
  5. O której zaczyna się matura z matematyki? Ile trwa egzamin?
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News