Wczorajsze emocjonalne wystąpienie sejmowe Jarosława Kaczyńskiego wykroczyło poza granicę Polski. O skutkach jego wypowiedzi pisze dziennikarz poczytnej, niemieckiej gazety Allgemeine Frankfurter Zeitung (FAZ).

Reinhard Veser, w swoim komentarzu do sytuacji w Polsce pt. „Kanalie”, zawarł ocenę  postępowania Jarosława Kaczyńskiego i jego partii. Według dziennikarza, agresywne słowa prezesa Prawa i Sprawiedliwości są przestrogą dla jego wrogów politycznych.

Z określanej przez niego generalnie „zdradzieckimi mordami” i „kanaliami” opozycji, której zarzuca, że „zniszczyła” i „zabiła” jego brata, staną przed sądem, bez szansy na sprawiedliwy proces – pisze Veser

Redaktor FAZ stwierdził, że Kaczyński, pomimo bycia zwykłym posłem, faktycznie rządzi Polską. Wyrazem tego mógł być m.in. sposób, w który rozpoczął popularne już dziś wystąpienie („Panie Marszałku, ale ja bez żadnego trybu”). Ku zdziwieniu niemieckiego dziennikarza, Marszałek Sejmu przystał na nieregulaminowe zachowanie posła PiS, a nawet mu pomagał, uciszając rozkrzyczanych opozycjonistów.

Veser dodaje także, iż w atmosferze rosnącego napięcia i konfliktu trudno będzie PiS-owi znaleźć lojalnych sędziów. Dodaje jednak, że aby ścigać przeciwników i wydawać im wyroki, nie potrzeba przecież opanowywać wszystkich sądów w kraju.

źródło: onet.pl

...

Zobacz również