Wydawać by się mogło, że Mateusz Morawiecki nie jest szczególnie złotoustym politykiem, a jego słowa rzadko odbijają się szerokim echem. Minister finansów niedawno zaskoczył jednak nawiązaniem do jednego z najsłynniejszych superbohaterów, które teraz jest na ustach wszystkich. Dlaczego Morawiecki podczas swojego przemówienia odwołał się do postaci człowieka-nietoperza?

Bon mot o Batmanie padł podczas największej stacjonarnej imprezy dla programistów w Europie „HackYeah” w Krakowie. Morawiecki malowniczego porównania użył w kontekście starań rządu o poprawę sytuacji w państwie.

„Jak Batmani”

Morawiecki wyraził zadowolenie z faktu, że ma okazję spotkać się z fachowcami i fascynatami nowych technologii. Minister finansów docenił również ich wkład w budowę nowoczesnego państwa.

– Jestem przeszczęśliwy, że udaje się włączyć pasjonatów, programistów w zadanie niezwykle ważne, bo dla mnie, to jest troszeczkę taka walka dobra ze złem – jakkolwiek by to patetycznie i manichejsko nie brzmiało – to ja wierzę w to gorąco, że mamy do czynienia z czymś takim, jak Batmani (…) walczymy w tych ciemnych mocach Gottam City, i staramy się rzeczywiście znaleźć najlepsze rozwiązania dla sprawnego państwa, dla usprawnienia państwa – stwierdził Morawiecki.

Minister podkreślił również, że rola nowych technologii wzrasta i być może jest już istotniejsza niż ta, którą do odegrania mają… politycy.

– Ważniejsza niż ryzy papieru, legislacja, którą tworzymy. A Polska ma cudownych, wspaniałych programistów – ocenił.

Źródło: dziennik.pl

Jak relaksuje się Beata Szydło? Na to byś nie wpadł! Zaskakujące pasje polityków

Jakie wykształcenie ma Beata Szydło? Nie do wiary! Czego uczyli się nasi politycy

...

Zobacz również