Joanna Scheuring-Wielgus już niejednokrotnie przebijała się na pierwsze strony gazet. Posłanka Nowoczesnej to zdecydowanie barwna persona, która swoją medialnością nie ustępuje nawet liderowi partii, Ryszardowi Petru. Tym razem Scheuring-Wielgus zdobyła rozgłos dzięki nietypowej wypowiedzi.

Mogłoby się wydawać, że potężne poparcie społeczeństwa, to jedna z najważniejszych rzeczy dla partii politycznej. Nie jest tak jednak w przypadku Joanny Scheuring-Wielgus, która stwierdziła podczas udzielanego ostatnio wywiadu, że woli mieć raczej skromny elektorat.

 – Nigdy nie cieszyły mnie bardzo wysokie notowania Nowoczesnej, bo jesteśmy nowi. Cieszy mnie stały elektorat około 10-procentowy – oświadczyła posłanka.

Jak wytłumaczyła Scheuring-Wielgus, to element „odrębności Nowoczesnej”. Posłanka podkreśliła, że jej partia jest całkiem inna niż pozostałe. Jej deputowani „inaczej wyglądają, inaczej mówią, inaczej patrzą na świat”.

 – My jesteśmy inni, my nawet inaczej wyglądamy, my jesteśmy posłami i wnieśliśmy do Sejmu swoje doświadczenie i swoje sukcesy. My mówimy inaczej, inaczej się wypowiadamy i inaczej patrzymy na świat – podkreśliła Scheuring-Wielgus.

pt

...

Zobacz również