O co chodzi? Wygląda na to, że partia rządząca wyraźnie zmienia front. PiS nagle, z niczego wycofuje z Sejmu swój sztandarowy projekt – ustawa o KRS stoi pod znakiem zapytania. Nikt nie wie dlaczego.

Borys Budka z Platformy Obywatelskiej trzymał rękę na pulsie i gdy tylko to odkrył, od razu poinformował o tym Polaków. Na swoim Twitterze ogłosił, że z Sejmu zniknął projekt nowelizacji ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa. Przypominamy, że umożliwiał on zwołanie posiedzenia KRS przez prezesa Trybunału Konstytucyjnego.

Budka przekazał, że o wycofaniu się wnioskodawców projektu został poinformowany SMS-em przez Kancelarię Sejmu. Przytoczył nawet dokładnie jego treść: „Szanowni Państwo, w związku z wycofaniem przez wnioskodawców poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o Krajowej Radzie Sadownictwa punkt obejmujący I czytanie projektu został skreślony z porządku dziennego posiedzenia Komisji”.

Czyżby w ten sposób PiS wycofywał się ze swojego sztandarowego projektu? Wygląda na to, że uchwalenie ustawy o KRS znacznie odwlecze się w czasie. Jak na razie, wszyscy posłowie są w szoku tą nagłą zmianą.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dzieje się! Polska bez zgody UE wymierza Rosji ogromny cios
  2. Dramat! Jest bardzo źle z Tomaszem Komendą
  3. Szok! Media: To Lech Kaczyński stoi za skazaniem Tomasza Komendy?

10 największych zbrodni komunistów, o których mówi się dziś rzadko


Dymisje w rządzie PiS: Na NICH Morawiecki zaoszczędzi!

Źródło: wiadomosci.gazeta.pl

Zobacz również