O co chodzi? Papież odznaczył proaborcyjną aktywistkę

O co chodzi? Papież odznaczył proaborcyjną aktywistkę Źródło: fot. flickr.com

Do niekojarzących się z głównym nurtem kościelnej polityki działań ze strony papieża Franciszka zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Nikt jednak nie mógł spodziewać się, że głowa Kościoła odznaczy proaborcyjną działaczkę. O co właściwie chodzi?

Była minister bez teki ds. handlu zagranicznego i współpracy na rzecz rozwoju Królestwa Holandii Lilianne Ploumen została odznaczona przez papieża Franciszka najwyższym watykańskim orderem nadawanym osobom świeckim za szczególne zasługi dla Kościoła - Orderem Świętego Grzegorza Wielkiego. Nie byłoby w tym niczego dziwnego, gdyby nie działalność holenderki, która nie bardzo kojarzy się z katolicyzmem. ZOBACZ TAKŻE: Marszałek OSZALAŁ! „Aborcja przyczynia się do raka i chorób wenerycznych” Ploumen po decyzji Donalda Trumpa, wycofującej globalne finansowanie aborcji w biednych krajach Południa zdecydowała, że musi wziąć sprawy w swoje ręce i założyła organizację She Decides, która w niedługim czasie od powstania zebrała 300 milionów dolarów na ten cel.

Papież ją odznaczył

Ku zdziwieniu katolików i organizacji prawicowych polityk otrzymała prestiżowy order od watykańskiego monarchy. Nie wiadomo, jaki wkład w rozwój kościoła miała Ploumen. Można podejrzewać, że papieżowi zaimponowało jej zaangażowanie także w rozwój praw mniejszości seksualnych. ZOBACZ TAKŻE: Katolicy mogą dostać zawału. Papież Franciszek chce znieść… Decyzja Franciszka rozwścieczyła przeciwników Ploumen, którzy nie mogą jej zrozumieć. Faktycznie, patrząc na naukę kościoła dotyczącą homoseksualizmu i aborcji, można się zdziwić. Należy pamiętać jednak, że obecna głowa Kościoła jest gorącym zwolennikiem tolerancji osób ze środowiska LGBT, za co jest powszechnie krytykowany przez bardziej konserwatywnych katolików. ZOBACZ TAKŻE: Wierni we łzach. Papież Franciszek w szpitalu źródło: malydziennik.pl Następny artykuł