Pracodawca odrzucił jej CV. Napisała mu szczerą wiadomość i od razu ją zatrudnił

Pracodawca odrzucił jej CV. Napisała mu szczerą wiadomość i od razu ją zatrudnił Źródło: Unsplash/Joel Mott

Nastolatka niedawno zaczęła studia i szukała pierwszej, dorywczej pracy. Z racji braku doświadczenia nie było jej łatwo - jej CV do sklepu zostało odrzucone. Postanowiła się nie poddawać i napisała druga wiadomość, która przyniosła piorunujący efekt.

Niejedna nastolatka szukająca pracy poznała to uczucie. Nawet w branżach takich jak gastronomia czy sektor usług, pracodawcy cenią sobie osoby, które mają już doświadczenie w pracy na danym stanowisku. Ta dziewczyna, mimo że jej CV zostało odrzucone, nie poddała się i ostatecznie dostała pracę. 

Nastolatka chciała podjąć swoją pierwszą pracę

18-latka z Australii właśnie zaczynała swoje studia i chciała co nieco na nie zarobić, datego wysłała CV na stanowisko sprzedawczyni w markecie. Mimo że przyłożyła się do napisania curriculum vitae, to niemal natychmiast dostała negatywną odpowiedź. Brak doświadczenia od razu odrzucił pracodawcę.

- Dziękujemy za czas poświęcony na przesłanie swojej aplikacji na stanowisko asystenta sprzedawcy. Nasza sieć uważanie dobiera pracowników. Nie spełniasz naszych wymagań i dlatego nie możemy cię zaprosić do kolejnego etapu rekrutacji - przeczytała w e-mailu zwrotnym.

Jednak nie dała za wygraną i napisała jeszcze jedną wiadomość.

Nastolatka nie dała za wygraną. Wysłała kolejną wiadomość

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Tym razem postanowiła napisać o sobie wszystko i wyjątkowo szczerze. 

- Moje zgłoszenie zostało odrzucone. Staram się o podjęcie pracy od ponad roku i na razie bez żadnych sukcesów. Moje umiejętności idą w parze z państwa oczekiwaniami. Potrafię szybko i dokładnie pracować. Posiadam umiejętności sprzedażowe. Jestem przekonująca i szybko pokażę tego efekty. Ośmielam się odrzucić państwa odmowę. Dziękuję za przyjęcie mnie do zespołu. Na pewno nie zawiodę. Do zobaczenia w poniedziałek na zmianie od godziny 9 do 17 - odpisała nastolatka.

Dzisiaj grzeje: 1. Anna Przybylska miała wiele mrocznych sekretów. Ostatni z nich doprowadza do łez
2. Gessler baraszkuje z partnerem w łóżku, są bez ubrań. Pokazali zdjęcie, a fanów zatkało

Taka odpowiedź musiała naprawdę zszokować pracodawcę, ale nastolatka w ten sposób pokazała cechy, które w pracy z ludźmi są wyjątkowo cenne. Popisała się przede wszystkim ogromną pewnością siebie, którą rekruter docenił - po tym mailu zdecydował się zatrudnić nieustępliwą nastolatkę.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wszedł z ubogim do baru. Musiała interweniować policja
  2. Pielęgniarka myślała, że nikt jej nie widzi. Mama chorej dziewczynki opowiedziała, co kobieta robi z jej dzieckiem
  3. Polacy pokochali go za Harry'ego Pottera. Nie żyje
  4. Tragedia. Legendarny sportowiec ma nowotwór
  5. Żona marzy, by znaleźć mężowi kochankę. Powód wbija w fotel

Źródło: Papilot

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News