Nowy zaskakujący sondaż. Oto kogo PiS powinien bać się najbardziej

Nowy zaskakujący sondaż. Oto kogo PiS powinien bać się najbardziej Źródło: fot. flickr

Agencja Kantar Public zbadała dla Instytutu Spraw Publicznych preferencje młodych Polaków, jeśli chodzi o najpopularniejsze partie polityczne. Wyniki są zaskakujące. Gdy dojdzie do wymiany pokoleń, PiS i PO nie będą miały według nich czego szukać na scenie politycznej.

Badana grupa od 15 do 24 lat zdecydowanie zaskoczyła swoimi odpowiedziami, ponieważ nijak mają się one do obecnego układu politycznego w Polsce. W ankiecie respondenci mieli ocenić swój stosunek do konkretnych ugrupowań oraz ich przywódców w skali punktowej, a także określić prawdopodobieństwo oddania głosu na każdą z partii.

Oto wyniki najnowszych badań:

Kukiz’15: 27% Wolność: 19% Nowoczesna: 14% PiS: 13% PO: 13% Razem: 6% PSL: 6% SLD: 4% IP: 4%

Oprócz niskiego poparcia dla najważniejszych partii, dziwić może także brak Ruchu Narodowego w zestawieniu. Stało się to prawdopodobnie przez jego powiązania z Kukiz'15 i decyzję o startowaniu jego członków w wyborach z list klubu.

PiS i PO z pewnością powinny wyciągnąć z wyników badania poważne wnioski. Jeśli bowiem nie przekonają do siebie młodego lub dorastającego elektoratu, ich przewodnia pozycja na polskiej scenie politycznej może się szybko zmienić.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News