TVN od dwóch lat znajduje się w amerykańskich rękach. Najpierw stacja trafiła do Scripps Networks, by w biegłym roku przejęła ją Discovery Communications. Szefem grupy jest Jim Samples. Właściciel TVN wypowiedział się na temat przyszłości stacji.

Jak powiedział Amerykanin, jest przekonany, że dzięki współpracy z amerykańskimi ekspertami TVN zdoła uzyskać tytuł lidera na polskim rynku mediów i go utrzyma. Zdaniem szefa TVN, najważniejsze jest rozbudowywanie nowych gałęzi tematycznych i dbanie o to, co TVN robi dobrze.

ZOBACZ TAKŻE: Kurski w opałach. TVP podzieli los TVN!

Właściciel TVN o przyszłości stacji

Szczególnie ważne jest dla Samplesa, by rozbudować segment lifestyle’owy w TVN. Szef stacji podkreślił, że dlatego właśnie położony został nacisk na „nowe, oryginalne produkcje i kanały tematyczne”.

– Położyliśmy nacisk na nowe, oryginalne produkcje i kanały tematyczne, takie jak Home & Garden TV, Food Network i Travel Channel, ponieważ wierzyliśmy, że możemy uczynić TVN liderem na polskim rynku mediów lifestyle’ owych. W rzeczywistości jest to segment, który będzie rósł w najszybszym dla nas tempie, ale nie chcemy zmieniać rzeczy, które TVN robi dobrze – mówi Samples.

Amerykanin zabrał też głos w sprawie skarg na TVN. Chodzi o to, że stacja wyraźnie kibicuje opozycji, a jej dziennikarze do wiadomości i przekazywanych informacji przemycają swoje opinie.

Jak powiedział, „Każde medium na określony profil, a w wyrażaniu opinii nie ma nic złego i to jest w porządku tak długo, jak długo to, o czym pisze lub mówi, oparte jest na faktach”.

ZOBACZ TAKŻE: Doda wściekła na TVN! Takiego poniżenia nigdy nie doświadczyła

źródło: wirtualnemedia.pl

Tak wygląda życie Magdy Gessler w Kanadzie [ZDJĘCIA]


Za ile Karolak sprzedał gitarę? Nie zgadniesz! 13 najdziwaczniejszych aukcji WOŚP

...

Zobacz również