Fani serii o Wiedźminie skaczą z radości. Ostatnia książka poświęcona przygodom Geralta z Rivii pojawiła się w księgarniach w 1999 roku. Autor sagi, Andrzej Sapkowski, konsekwentnie twierdził, że to już koniec historii Białego Wilka i rozpoczął prace nad trylogią husycką, na którą składały się dzieła: „Narrenturm”, „Boży Bojownicy” oraz „Lux Perpetua”.

Nowa opowieść o przygodach Wiedźmina nosi tytuł „Sezon Burz” i pojawiła się w księgarniach 6 listopada nakładem wydawnictwa Supernova. Na 404 stronach przeczytamy o morderczych bojach z krwiożerczymi bestiami, niesnaskach z gnuśną strażą miejską, procesie Geralta przed sądem, a także burzliwym romansie z rudowłosą pięknością o imieniu Koral. Nie zabraknie także znanych z poprzednich części bohaterów, takich jak bard Jaskier czy czarodziejka-intrygantka Yennefer.

Sapkowski niespodziewanie zmienił zdanie na temat kontynuacji przygód Wiedźmina. Nie wiadomo, co miało wpływ na takową decyzję. Być może niesamowity wzrost popularności sagi, po fenomenalnym przyjęciu dwóch gier komputerowych o Geralcie z Rivii, autorstwa polskiego CD Projekt i chęć zarobienia pokaźnej sumki. A może po prostu AS zatęsknił za wykreowanym przez siebie, uwielbianym przez rzesze fanów uniwersum?… Póki co „Sezon Burz” nie zawojował serc krytyków, aczkolwiek jako oddany fan serii, na pewno wkrótce udam się do księgarni.

Zobacz również

Naczelny poganiacz kmiotów z polskiej sceny politycznej, biesiadnik i artysta