Marcin Wolski, satyryk od lat związany ze środowiskami sprzyjającymi Prawu i Sprawiedliwości oraz nowy szef drugiego programu Telewizji Polskiej w jednym ze swoich felietonów pisze o „glistach ludzkich”, wśród których jest m.in. Jerzy Owsiak.

Nowy szef TVP2 w jednym ze swoich felietonów w „Gazecie Polskiej” pisze o „glistach ludzkich”, których po objęciu władzy przez Prawo i Sprawiedliwość bez większego żalu pożegnał.

 – Muszę powiedzieć, że są to pierwsze pożegnania, o których myślę bez żalu. Jeszcze gorszy widok prezentują sobą ci, którzy są, a jakby ich nie było: Kopacz, która w sejmie nie odróżnia się od tapety, jej niezwykłe minstrantki czy Miś Kamiński, na którego reagują już wyłącznie alkomaty i liczniki Geigera. Nawet waleczny Stefan Niesiołowski przypomina ćmę porażoną muchozolem – pisze Wolski.

Satyryk nie pomija również dziennikarzy, którzy po przejęciu Telewizji Publicznej przez obecną władzę odeszli lub zostali zwolnieni.

 – Najdramatyczniej przedstawia się sytuacja w telewizji publicznej. Na bardzo długą zimę odlatują Kraśki i Tadle, mając nadzieję gniazdować w TVN-ie. Dobiega kresu gonitwa za Lisem i Lisicą – pisze satyryk.

Nowy szef publicznej wyraża również nadzieję, że dzięki Prawu i Sprawiedliwości z TVP i innych publicznych mediów uda się wyeliminować pozostałe „glisty ludzkie” takie jak m.in. Jerzy Owsiak.

 – Jest szansa na pozbycie się dokuczliwych Owsiaków i innych glist ludzkich – pisze Wolski.

Marcin Wolski to satyryk od lat związany ze środowiskami i mediami wspierającymi formację Jarosława Kaczyńskiego (Gazeta Polska, TV Republika). Jest szefem warszawskiego oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Po objęciu władzy przez Prawo i Sprawiedliwość najpierw dostał swój program w TVP2 „W tyle wizji” a ostatnio został awansowany na szefa TVP2. Natomiast w czasach PRL należał do PZPR i ma na swoim koncie m.in. „noworoczną szopkę” wymierzoną w izraelskich syjonistów, która została opublikowana w komunistycznym piśmie „Żołnierz Wolności” w 1969 roku, gdy w polskim wojsku kończono już przeprowadzanie (z rozkazu gen. Jaruzelskiego) czystki antysemickiej.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źródło: gazeta polska

...

Zobacz również