Nowy szef MSZ na WYLOCIE. Doprowadził Kaczyńskiego do szału

Nowy szef MSZ na WYLOCIE. Doprowadził Kaczyńskiego do szału

Nowy szef MSZ może wkrótce pożegnać się ze stanowiskiem. Profesor Jacek Czaputowicz bardzo naraził się prezesowi Kaczyńskiemu swoimi słowami w Niemczech na temat reparacji wojennych za II wojnę światową. Szef Prawa i Sprawiedliwości mocno się zdenerwował i wprost nazwał kandydaturę nowego szefa MSZ... "eksperymentem". 

Nowy szef MSZ na wylocie

Wydaje się, że stanowisko ministra spraw zagranicznych w rządzie PiS jest przeklęte. Najpierw piastując je skompromitował się Witold Waszczykowski, a teraz problemy ma profesor Czaputowicz. Po "wpadce" jaką zaliczył następca Waszczykowskiego w Niemczech, Jarosław Kaczyński rozwścieczył się nie na żarty. W środowisku PiS wszyscy mają świadomość tego, że dni Czaputowicza są policzone. Prezes nawet już nie ukrywa, że wybór był "eksperymentem", a plany pierwotnie były zupełnie inne. Zobacz także: Polityk PO pójdzie siedzieć! Nie wybroni się za nic w świecie Mieliśmy nadzieję na to, iż tym resortem pokieruje inna osoba. Niestety niemal w ostatniej chwili wycofała się z pełnienia tej misji. Z tego punktu widzenia kandydatura pana ministra Czaputowicza jest pewnym eksperymentem – powiedział w rozmowie z Gazetą Polską. Ludzie skupieni wokół prezesa PiS również przyznają, że ten eksperyment po prostu nie wypalił.

O jaką wypowiedź chodzi?

Po pierwsze, szef MSZ naraził się prezesowi słowami o interwencji Komisji Europejskiej. – Uważamy, że w proces ten powinien zostać włączony Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej, jako jedyna instytucja uprawniona do decydowania o tym, czy prawa i standardy Unii Europejskiej są przestrzegane – powiedział rozwścieczając prawicowców. Jeszcze bardziej nagrabił sobie słowami o reparacjach wojennych. Podczas wizyty w Niemczech, opowiedział o nich w dość lekceważący sposób. Stwierdził bowiem, że "temat reparacji nie istnieje w stosunkach pomiędzy polskimi i niemieckimi rządami". Stwierdził również, że kwestia ta nie jest żadnym balastem w relacjach polsko-niemieckich. Wszystko wskazuje na to, że Czaputowicz jest na wylocie, a stanowisko będzie piastował tylko do momentu, w którym Prawo i Sprawiedliwość nie znajdzie lepszego kandydata na jego miejsce. Zobacz także: Szydło podjęła ostateczną decyzję! ZNIKA z polskiej polityki Następny artykuł