Jak wynika z sondażu firmy Millward Brown dla TVN24, gdyby wybory parlamentarne odbyły się dzisiaj, zwycięstwo odniosłoby Prawo i Sprawiedliwość z 35 proc. poparcia. Tuż za formacją Jarosława Kaczyńskiego jest Platforma Obywatelska, na którą chce zagłosować 34 proc. wyborców.

W poprzednim miesiącu minimalnie prowadziło PO, teraz tendencja się odwróciła. Obie partie zanotowały jednak wzrost poparcia w porównaniu z poprzednim badaniem.

Według badania, 8 proc. respondentów deklaruje poparcia dla Sojuszu Lewicy Demokratycznej, co oznacza 2-procentowy spadek w stosunku do poprzedniego sondażu. Na partię KORWiN oddałoby głos 6 proc. badanych. Ugrupowanie zanotowało wzrost o 1 punkt procentowy.

Spadek o 1 proc. zanotowało PSL. Ludowcy spadli na czwartą lokatę z 5 proc. poparciem. Coraz słabiej prezentuje się Twój Ruch, na który chce zagłosować tylko 1 proc. badanych. To spadek aż o 3 punkty proc. Tyle samo respondentów chce głosować na Ruch Narodowy i Kongres Nowej Prawicy.

7 proc. badanych nie wie na kogo odda głos w nadchodzących wyborach parlamentarnych. Szacowana frekwencja wynosi 46 proc, mimo iż 54 proc. ankietowanych zadeklarowało chęć pójścia na wybory.

Sondaż został zrealizowany na zlecenie TVN24  2 marca br. na reprezentatywnej próbie tysiąca pełnoletnich osób.

sondaż

źródło i fot: tvn24.pl

Zobacz również

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.