Nowy sondaż: PiS prowadzi, PO stabilnie, KORWiN wysoko, 7 partii w Sejmie
Wiadomości Pikio - 21 Września 2015

Nowy sondaż: PiS prowadzi, PO stabilnie, KORWiN wysoko, 7 partii w Sejmie

Jak wynika z najnowszego sondażu Millward Brown dla TVN, gdyby wybory odbyły się teraz, do Sejmu weszłoby aż siedem ugrupowań. 

Na pierwszym miejscu ze sporą przewagą znalazłby się PiS (33 proc.). Drugiem miejsce należałoby do Platformy Obywatelskiej, która ustabilizowała swoje poparcie na poziomie 20-23 proc. 8 proc. respondentów deklaruje, że odda głos na Zjednoczoną Lewicę. Pierwszy tak dobry wynik od dawna w sondażu Millward Brown notuje partia KORWiN, którą według badania popiera obecnie 7 proc. wyborców. 6 proc. respondentów zamierza poprzeć w nadchodzących wyborach Nowoczesną Ryszarda Petru. Tyle samo osób, na tę chwilę, popiera Polskie Stronnictwo Ludowe. Na granicy progu wyborcze nadal balansuje ruch Pawła Kukiza, którego poparcie stopniało do 5 proc. Pozostałe ugrupowania nie przekroczyłyby progu wyborczego i obecnie nie są dostępne ich wyniki.Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News