Najwięcej poparcia wciąż gromadzi Prawo i Sprawiedliwość, a na drugim miejscu plasuje się .Nowoczesna. Ich wyniki są w zasadzie ustabilizowane w sondażach. Najnowsze badanie nie jest łaskawe dla małych partii. Jak zwykle przypominamy, że do każdego sondażu należy podchodzić z dystansem.

Jak wynika z sondażu IBRiS dla Onetu, na PiS chce głosować 34 proc. Polaków. Partia Jarosława Kaczyńskiego utrzymuje poparcie na tym poziomie. Na drugim miejscu uplasowała się  .Nowoczesna, która jest stałym wyborem 22,5 proc. badanych. Liczne sondaże pokazują tę właśnie tendencję.

Na podium pozostaje Platforma Obywatelska z poparciem na poziomie 16 proc. W Sejmie znalazłby się jeszcze Kukiz’15, na które oddanie głosu zadeklarowało 8,4 proc. respondentów. Próg wyborczy zostałby również pokonany przez SLD z 5,1 proc. poparcia.

Z Sejmu wypadłby PSL z niskim poparciem na poziomie 3,5 proc. Ta formacja zawsze uzyskuje jednak wyższe rezultaty niż w sondażach. Dramatycznie niskie wyniki uzyskały partia Razem (1,9 proc.) oraz KORWiN (1,4 proc.).

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!


źródło: Wprost