Nowy sondaż CBOS. Sprawdź, kto ma największe zaufanie

Nowy sondaż CBOS. Sprawdź, kto ma największe zaufanie Źródło: Źródło: Wikimedia Commons

Pracownia badania opinii społecznej CBOS opublikowała wyniki nowego sondażu zaufania. Przedstawione opracowanie zawiera odpowiedź na pytanie: "W jakim stopniu dana osoba budzi twoje zaufanie". Odpowiedzi można było udzielać na skali -5 do -1 - brak zaufania, 0 - obojętność, 1-5 - zaufanie. Niektórzy respondenci nie mieli zdania, a niektórych polityków po prostu nie znali.

Największym zaufaniem wśród Polaków nadal cieszy się prezydent Andrzej Duda. Ufność okazuje mu 58% respondentów, 29% mu nie ufa, a 12% wykazało się obojętnością. W grupie badanych nie znalazła się ani jedna osoba, która Andrzeja Dudy by nie znała. Drugie miejsce w sondażu zajęła Beata Szydło z zaufaniem 51%, a nieufnością - 35%.

Na trzecim miejscu w zestawieniu znalazł się Paweł Kukiz. Ufa mu aż 48% pytanych. Spośród najbardziej rozpoznawalnych polityków na czwartym miejscu znalazł się Zbigniew Ziobro z 42% zaufaniem. Na nieufność wobec niego wskazuje jednak niemal drugie tyle, bo aż 40% badanych.

Dopiero 9. w zestawieniu jest Jarosław Kaczyński, który cieszy się 34% zaufaniem Polaków. Nieufność wobec niego wykazuje aż 53%. Na piętnastym miejscu w rankingu jest Antonii Macierewicz, któremu nie ufa aż 60% respondentów, a ufa zaledwie 26%. O pozostałych politykach wielu respondentów się nie wypowiedziało, bo ich nie zna.

Sondaż został przeprowadzony w dniach 2-9 marca 2017 roku.

Źródło: twitter.com/CEBOS_Info
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News