Kaczyński
Fot. Public Domain Pictures - Pixabay
Wiadomości Pikio - 11 Listopada 2017

Nowy sojusznik Kaczyńskiego ma wielki problem. Przypomnieli mu TO

Jarosław Kaczyński niezmiennie utrzymuje w swojej partii, a co za tym idzie w polskiej polityce, niezwykle wysokie stanowisko. Przyciąga on nie tylko tłumy wyborców, ale także posłów innych ugrupowań, którzy decydują się przejść na prawą stronę polskiej sceny parlamentarnej. Przemiany tych działaczy bywają naprawdę dziwne i spektakularne. Nie tak dawno zarzucali bowiem przecież Prawu i Sprawiedliwości ograniczanie, a nawet całkowite niszczenie demokracji.

Pożegnanie Zbigniewa Gryglasa z Nowoczesną było zaskakującym wydarzeniem politycznym. Jeszcze większe kontrowersje wywołało jego przejście do Porozumienia Jarosława Gowina. Tym samym stał się on bowiem zwolennikiem polityki prowadzonej przez prezesa PiS, którą jeszcze niedawno ostro krytykował.

Szokująca przemiana posła

- Powieś flagę, pójdź na marsz, weź udział w mszy świętej, bądź zwyczajnie odwiedź najbliższe miejsce pamięci. Pokaż, że jesteś Polakiem - zaapelował sam Gryglas w filmie dołączonym do najnowszego wpisu na Twitterze, który opublikował z okazji Święta Niepodległości. Byli współpracownicy posła nie wierzą w jego przemianę. Nie tak dawno stał bowiem murem za obroną sądów przed reformami PiS oraz przeciwko takim postulatom, jak ogromne zmiany w systemie polskiej edukacji.

Posłowie przypominają polityczną przeszłość Gryglasa

- Chodził na marsze KOD i krzyczał "Wolność! Równość! Demokracja!". Oburzał się na misiewiczów i atakował kumoterstwo i kolesiostwo uprawiane przez PiS, również z sali sejmowej. Bardzo był zaangażowany w naszą akcję "Misiewicze". Ja najbardziej jestem zawiedziona tym, że teraz mówi, iż ufa Jarosławowi Kaczyńskiemu. (...) Już nie chcę tego słuchać, żeby się nie denerwować. Dziś Zbyszek mówi rzeczy zupełnie inne niż kiedyś - powiedziała o Gryglasie posłanka Paulina Hennig-Kloska.- W większości debat Zbyszek zawsze miał takie samo zdanie jak my. Zawsze. Zawsze to samo go denerwowało, co nas. I tam samo cieszył się z naszych sukcesów jak my. On się teraz zachowuje, jakby wyszedł z szafy. Nikt z nas nie przypuszczał, że to, co robił przez dwa lata, tak szybko włoży do kosza na śmieci - wtórowała jej Joanna Scheuring-Wielgus.   
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News