Moda jest bardzo kontrowersyjnym zjawiskiem, głównie dlatego, że może prowadzić do ślepego jej naśladowania. Nowy i bardzo niebezpieczny trend w jedzeniu jest tego doskonałym przykładem. Zachowanie, które dziś jest wyznacznikiem statusu i nowoczesności, niedługo może spowodować epidemię poważnych chorób.

Trudno w to uwierzyć, ale moda i trendy obowiązują nawet na rynku wody. Najbardziej podstawowy artykuł spożywczy w życiu każdego człowieka ma wiele wariacji. Gazowana, wysoce mineralizowana, lecznicza i od niedawna także surowa. To właśnie ta ostatnia wywołuje najwięcej pytań i kontrowersji.

ZOBACZ TAKŻE: Wszyscy to pijemy. Ma koszmarny wpływ na zdrowie

Wywoła poważne schorzenia

Stany Zjednoczone przeżywają prawdziwy bum na tzw. raw water, czyli po prostu wodę niepoddaną uzdatnianiu. Producenci, sprzedający ją jako produkt dla świadomych konsumentów, przekonują, że działa zbawiennie na ludzkie ciało, nawilżając się i poprawiając jego funkcjonowanie.

ZOBACZ TAKŻE: To już epidemia! Groźna choroba atakuje Śląsk

Eksperci natomiast, jak np. Dr. Donald Hensrud, szef Mayo Clinic w Rochester w stanie Minnesota, jest całkowicie odmiennego zdania. Słusznie zauważa, że surowa woda może zawierać bakterie E-coli, pasożyty, wirusy i substancje rakotwórcze. Hensrund przekonuje również, że dalsze rozpowszechnienie się mody, doprowadzić może do epidemii.

źródło: wprost.pl

11 straszliwych chorób, w których istnienie nie uwierzysz

TE rzeczy o raku musisz wiedzieć!

...

Zobacz również