Grupa Polaków mieszkających w Stanach Zjednoczonych postanowiła przywitać parę prezydencką okrzykami „marionetka” i „konstytucja”. Prezydent nie odpowiedział na krzyki, ale Agata Duda wykonała gesty, które… zamurowały nawet manifestujących. 

Gwizdy, buczenie, okrzyki, wyraz braku poparcia i żądanie Trybunału Stanu. To usłyszała w Nowym Jorku para prezydencka od grupy manifestujących. Prezydent Andrzej Duda nie wydawał się być przejęty okrzykami demonstrujących, natomiast Pierwsza Dama postanowiła złośliwie zareagować.

Agata Duda odwróciła się do buczącej grupy i zaczęła przesyłać całusy oraz gesty gratulacyjne. Taka reakcja Pierwszej Damy zamurowała nawet demonstrujących, którzy nie oczekiwali, że spotkają się z jakimkolwiek odzewem ze strony pary prezydenckiej.

– Zanim spłyną do mnie materiały z powitania PAD i zanim się urżnę ze szczęścia, opisze Wam jak to było. Nasza akcja była nie planowana, decyzja zapadła wczoraj w nocy. Bez reżyserii i zupełnie spontanicznie przyszedł, kto mógł, a było nas bardzo mało, zaledwie kilkanaście osób, jako komitet powitalny. PAD przyjechał do Konsulatu o 40 minut za wcześnie i w tunelu zbudowanym z ochroniarzy przemknął się do środka wraz z Agatą. Czekaliśmy na moment wyjścia. Mieliśmy Dudę na wyciągniecie reki. Teksty: „duda to ci sie nie uda, marionetka, notariusz” same w zgodnym rytmie cisnęły się na usta. …a za nami gwizdy, ponieważ Wszyscy mieliśmy gwizdki. Ochronę zamurowało, byli zdezorientowani i nie wiedzieli co z nami zrobić. Mina Dudy BEZCENNA, tez go zamurowało. W tym czasie Agata, wysyłała nam buziaki i gesty gratulacyjne. Mieli pecha gdy wsiedli do auta, było czerwone światło. …..a to NYC,miasto, które przed taka miernotą, nie rozwija dywanów…..wiec mieliśmy dodatkowy czas na skandowanie – pisze organizatorka demonstracji.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :

...

Zobacz również