Współpracownicy Leppera przerwali milczenie, to było MORDERSTWO
Bartłomiej Chudy - 31 Grudnia 2018

Współpracownicy Leppera przerwali milczenie, to było MORDERSTWO

Andrzej Lepper i kulisy jego niejasnej śmierci sprzed ponad siedmiu lat powracają w medialny eter niczym bumerang. Kolejne, młode pokolenie polityków nie ma wątpliwości co do tego jak zginął były wicepremier i szef Samoobrony.

Andrzej Lepper był charakternym i rozpoznawalnym politykiem. Jego nagła, niespodziewana śmierć w lipcu 2011 roku wstrząsnęła Polską. Były wicepremier i szef nieliczącej się wówczas Samoobrony był co prawda na politycznym "oucie", niemniej jego wpływy pozostawały znaczące.

Nowy Andrzej Lepper nie kłania się politykom. Co sądzi o śmierci lidera Samoobrony?

Jego zwolennicy do dziś przekonują, że Lepper nie powiesił się w swoim biurze. Ale nie tylko środowisko byłych aktywistów Samoobrony przekonuje, że byłego wicepremiera zamordowano z zimną krwią. W tym roku nazwisko Leppera wróciło w dyskurs medialny w nieco innym kontekście. Na ustach Polski znalazł się "nowy Lepper" - tak okrzyknięto radnego miasteczka Błaszki w województwie łódzkim, Michała Kołodziejczaka. W czasie kryzysu rolniczego spowodowanego niskimi cenami warzyw i owoców postanowił on, wzorem Leppera sprzed 15-20 lat, wziąć na siebie przywództwo w protestach. To on koordynował niedawny protest rolników na autostradzie A2. Przez jego nieustępliwość nazwano go nowym Andrzejem Lepperem. Sam zainteresowany zdaje sobie sprawę z porównań, jednak nie patrzy na karierę przez pryzmat życiorysu lidera Samoobrony. - Porównanie do Andrzeja Leppera jest interpretowane w środowisku bardzo szeroko. Andrzej Lepper miał na pewno wiele pozytywnych cech, ale miał także negatywne. Ci, którzy go znali mówią, że jedna cecha, która nas łączy to odwaga. Zdaje sobie sprawę, że wspólnie z ludźmi, którzy są wokół mnie skupieni możemy być w pewnym momencie niewygodni - wyznał w rozmowie z "Super Expressem". Przyznał też, że z otoczenia Leppera rozdzwaniały się kolejne telefony. Radny łódzkiego miasteczka wypowiedział się też w kontekście śmierci byłego wicepremiera.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:
Marta KaczyńskaMarta Kaczyńska ma się z czego cieszyć! Nie tylko ją w 2018 odwiedził bocianCzytaj dalej
– Wiele osób z otoczenia Andrzeja Leppera odzywało się do mnie. Wielu współpracowników ma różne tezy co do jego śmierci. Jedni mówią o seryjnym samobójcy, inni temu zaprzeczają. Na pierwszy rzut oka mało prawdopodobny wydaje się scenariusz samobójstwa. Zwłaszcza, że ś.p. Andrzej Lepper był bardzo zaprawiony w politycznych bojach i miał grubą skórę - powiedział. Porównania do Leppera biorą się również z podobnych elektoratów. Radny wspiera działania lokalnych rolników, sam w sezonie chwyta się trudnej pracy na roli. Do pójścia w ślady Leppera droga daleka, ale skoro już Polacy porównują go do byłego wicepremiera to znaczy, że coś musi być na rzeczy...ZOBACZ TAKŻE:
  1. Taxify: Co to? Jak działa? Cennik
  2. Śmierć Leppera powraca. Wiadomo kto go rzekomo zabił?
  3. Urban ujawnia wstrząsające fakty o Lepperze. Odwiedził go przed śmiercią, makabra
  4. Z kim ma dziecko Omenaa Mensaah? To jak wygląda i nazywa się jej syn, to dla wielu zaskoczenie
Andrzej Duda MEMYAndrzej Duda do dziś nie może się pozbierać! Najlepsze polityczne memy w 2018 rokuCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News