Ma jedynie 2 latka, a już przeżył piekło. Jego życie wyceniono na milion złotych

Ma jedynie 2 latka, a już przeżył piekło. Jego życie wyceniono na milion złotych Źródło: Fundacja siepomaga.pl

Nowotwór złośliwy to najgorsze słowa, jakie rodzice mogą usłyszeć z ust lekarza. Kuba dzięki wsparciu znanej cioci ma szansę na powrót do zdrowia. Do uzbierania potrzebnej sumy wciąż jest jeszcze daleko, a czasu coraz mniej. Liczy się każdy gest dobroci.

Nowotwór zaatakował dwuletniego Kubę. Do tej pory chłopiec nie zdradzał żadnych niepokojących objawów. Rodzinny spokój został zakłócony przez niespodziewane słowa lekarzy. Właściwie wydali oni wyrok śmierci. Malec zachorował na tzw. nerwiaka zarodkowego. To jedna z najgroźniejszych odmian raka kości. 

O pomoc zaapelowała znana makeupistka, Małgorzata Smelcerz. Na swoim profilu na Instagramie tym razem podzieliła się nie najnowszymi trendami w dziedzinie kosmetyków, ale tragiczną historią chorującego dziecka:

 - Nie wiem, który raz zaczynam tę relacje i niestety za każdym razem wybucham płaczem w połowie, ale mam nadzieję, że teraz mi się uda. Kochani, zdjęcia przedstawiają Kubusia. To synek brata mojego narzeczonego, jego chrześniak. To dziecko, przy którego porodzie byłam. Kocham Kubusia z całego serca. Ostatnio dowiedzieliśmy się, że zachorował na raka - relacjonowała zrozpaczona celebrytka, dzieląc się ogromem swojego cierpienia. 

Nowotwór u kilkulatka to największa niesprawiedliwość losu, jaka istnieje

Gwiazda sieci nie spodziewała się tak dużego odzewu. Jest pod wrażeniem dobroci serca nieznajomych:

 - Jestem wzruszona, że jest tyle udostępnień posta przez moich wspaniałych widzów. Dziękuję też koleżankom z branży, które wykorzystują swoje zasięgi, żeby pomóc. Nadmienię, że żadnej z dziewczyn o to nie prosiłam - zrobiły to całkowicie bezinteresownie - wyraziła wdzięczność za okazane wsparcie celebrytka. 

Blogerzy wierzą, że wspólnymi siłami uda się pokonać groźnego przeciwnika. Tylko zjednoczenie w tej ważnej i smutnej sprawie może pomóc Kubusiowi. Prognozy onkologów studzą ten entuzjazm. Nowotwór ulokował się w okolicach kręgosłupa malca i zaczął rozprzestrzeniać się po całym organizmie. W niedługim czasie zaatakował szpik kostny, wszystkie kości i brzuszek Kubusia. Rak dotarł nawet do węzłów chłonnych.

Maluch stara się być dzielnym pacjentem, ale ból jest przytłaczający

Rodzice już wyłożyli bajońskie sumy, by uratować życie synka, ale to wciąż za mało. Dlatego blogerka zaapelowała o dodatkowe wsparcie finansowe od internautów. Rodzina musi uzbierać milion zł. Na tyle wycenione zostało życie dziecka. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Do tej pory na konto fundacji wpłynęło już 324 tys. zł. Akcję zdecydowała się wesprzeć ponad 12 tys. użytkowników. W takim tempie szansa na skuteczne leczenie staje się coraz bardziej realna. 

Przy szpitalnym łóżku chłopca przebywa jedynie ojciec. Matka obecnie jest w ostatnim trymestrze ciąży i nie może przebywać u synka. Rodzic wyjawił, że Kubuś bardzo cierpi, czasami w nocy pielęgniarki aplikują mu morfinę. Mężczyzna zapowiedział, że będzie solidaryzował się z synem i zgoli się na zero, kiedy Kubusiowi całkowicie wypadną włoski. Podzielił się także własnymi trudnymi emocjami:

 - Mamy nadzieję, że to sen i wkrótce poranny budzik wyrwie nas z tego koszmaru. Że zaraz znów wrócimy do świata, w którym Kubuś z zapałem szykuje się do przedszkola, a my do pracy. W którym wszystko jest takie proste. To najgorsze, co spotkało mnie w życiu- opisał swoje przeżycia pan Michał, ojciec.  

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Uczestnik popularnego reality show Polsatu zginął w tajemniczych okolicznościach. Policja do dziś nie wyjaśniła sprawy
  2. Najbrzydsza panna młoda w historii? Śmiali się z niej wszyscy, dziś wygląda pięknie
  3. Kate wyprowadziła się z Pałacu. Media ujawniają wszystkie romanse Williama
  4. Dramatyczne wieści nt. 11-letniej córki Dereszowskiej. Rokowania lekarzy są coraz gorsze
  5. Polsat: 64-latka chciała złożyć wieniec na grobie rodziców. Wtedy pod jej stopami otworzyła się otchłań
  6. Dramat Tadeusza Rydzyka. Stworzone przez niego medium upada, ujawniono porażające dane

Źródło: o2

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News