Mało kto o tym wiedział. Ta witamina może pomóc w walce z rakiem jelita grubego

Mało kto o tym wiedział. Ta witamina może pomóc w walce z rakiem jelita grubego Źródło: PxHere/Common

Nowotwór dotyka coraz więcej osób na całym świecie. Pomimo wielu starań, do tej pory nie udało się opracować naprawdę skutecznej metody leczenia. Jednak pomóc mogą składniki, z którymi mamy styczność praktycznie na co dzień.

Nowotwór zbiera swoje krwawe żniwo już od wielu lat. Liczba zachorowań wciąż wzrasta i dotyka coraz młodsze osoby. Pomimo usilnych starań naukowców i lekarzy, nie udało się opracować metody, która bez niszczenia organizmu pacjenta okazałaby się skuteczna. W takim wypadku jedynym wyjściem jest profilaktyka.

Są też inne czynności, które mogą pomóc w walce z nowotworem we wczesnym stadium. Jedną z substancji, która swoim działaniem może zapobiec rozwojowi nowotworu jest witamina D. Jej obecność jest niezwykle potrzebna naszemu organizmowi, zwłaszcza że w dzisiejszych czasach przeważająca większość ludzi ma jej niedobór.

Nowotwór jelita grubego a witamina D

Nowotwór jelita grubego jest bardzo śmiercionośnym rodzajem nowotworu - zaraz po raku płuc. Trudno go wykryć, a chorzy bardzo często wstydzą się udać do lekarza z pierwszymi objawami. 

Witamina D nazywana jest witaminą słońca. Jak się okazuje jej działanie działa wspomagająco podczas chemioterapii, stosowanej w przypadku raka jelita grubego. Ponadto sama jej obecność działa pozytywnie na zdrowie, ograniczając rozwój nowotworu, co w konsekwencji może zwiększyć szanse chorego na przeżycie. Informacje te oparte są na badaniu "Sunshine", w którym badanych podzielono na dwie grupy, podając im różne dawki witaminy D. Wyniki jednoznacznie wskazują na niezwykle korzystny wpływ witaminy na poprawę ich stanu zdrowia.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Witamina D - największy problem ludzkości?

Lekarze alarmują od wielu lat o niedoborze witaminy D. Jest to niezwykle szkodliwa okoliczność. Witamina ta jest naturalnie pobierana przez skórę z promieni słonecznych, jednak w dzisiejszych czasach, promieniowanie słoneczne przechodzące przez atmosferę umożliwia dostarczenie witaminy tylko w krótkim okresie południa.

Z tego względu każdy człowiek powinien w sposób znaczny wspomagać się witaminą D. W szczególnej sytuacji są także Polacy - wielu znanych lekarzy zgodnie twierdzi, że normy są w naszym kraju mocno zaniżone. Dlatego apelują o to, by nie bać się przyjmować witaminy D w ogromnych ilościach, nie patrząc na ustalone limity, bo od tego zależy nasze życie. 

ZOBACZ TAKŻE

  1. Roksana Węgiel w sukience z dekoltem "na Hiszpankę". O wielkanocnej kreacji 14-latki mówią już wszyscy
  2. Kaczyńska z synem przyłapani u stryja. Jej wiosenna stylizacja zwala z nóg
  3. Roksana Węgiel w sukience z dekoltem "na Hiszpankę". O wielkanocnej kreacji 14-latki mówią już wszyscy
  4. Poranna wiadomość wstrząsnęła całym stanem. Samolot Beechcraft BE58 rozbił się, nikt nie przeżył
  5. Kolejne porażające fakty ws. oskarżeń o gwałt. Rzekoma ofiara wyłudziła od Bieniuka 400 tysięcy?!
  6. Dwór książęcy i poddani pogrążyli się w żałobie. Nie żyje książę Jan, o jego śmierci poinformował syn Henryk

źródło: Wprost

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News