Jedno badanie wystarczy, by wykryć ten nowotwór. Należy je powtarzać

Jedno badanie wystarczy, by wykryć ten nowotwór. Należy je powtarzać Źródło: fot. Wikimedia Commons

Nowotwór potrafi położyć się cieniem na niejednym życiu. Tymczasem wystarczy jedno badanie, by szybko się z niego wyleczyć. Nie jest jednak łatwo, bo żeby ta metoda faktycznie działała - trzeba je cyklicznie powtarzać. Warto jednak zadbać o swoje zdrowie, by w przyszłości nie przeżywać prawdziwego dramatu.

Nowotwór to choroba, która mrozi krew w żyłach wielu ludziom. Wszystko dlatego, że kojarzy nam się ona z ciężkim leczeniem, tragicznymi prognozami i niejednokrotnie z najgorszym, co może nas spotkać, czyli ze śmiercią. Jest jednak pewien rodzaj nowotworu, który wykryty odpowiednio wcześnie jest absolutnie wyleczalny. Tym nowotworem jest rak szyjki macicy. Jedno bezbolesne badanie, które należy cyklicznie powtarzać, może nas uchronić przed strasznym rozwojem i przebiegiem choroby.

Nowotwór, który we wczesnej fazie można wyleczyć

Rak szyjki macicy jest jednym z tych nowotworów, które zdarzają się dość często, jednakże jedno proste, bezbolesne badanie jest w stanie sprawić, że uda się zapobiec rozwojowi choroby. Tym badaniem jest cytologia - warto przeprowadzać ją regularnie, ponieważ późno wykryty rak szyjki macicy jest przyczyną śmierci pięciu kobiet dziennie w Polsce. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM Wciąż wiemy o nim niewiele, jednakże najistotniejsze jest to, że wykryć jest go w stanie właśnie cytologia. Badanie to jest zupełnie bezbolesne, a tak bardzo pomocne w dalszej diagnostyce. Poza tym wykryty wcześnie rak szyjki macicy jest całkowicie uleczalny, co jest wyjątkowo dobrą wiadomością dla tysięcy kobiet w Polsce. Warto dodać, że raka szyjki macicy wywołuje popularny wśród ludzkiej populacji wirus brodawczaka ludzkiego - HPV. W początkowej fazie choroba nie powoduje żadnych objawów, co sprawia, że jest jeszcze bardziej groźna. Cytologia powtarzana raz do roku jest w stanie uratować niejedno kobiece życie. Dlatego, drogie panie - warto pilnować ginekologicznej diagnostyki.Najlepsze newsy dnia:

  1. Dramatyczne wyznanie mamy Omeny Mensah: „Na ulicy wyzywali nas od najgorszych”
  2. Legendarna piosenkarka popełniła samobójstwo. Zaplanowała je ze szczegółami
  3. Jackowski przewidział przyszłość Kaczyńskiego: "Leży w łóżku, wokół niego stoją posłowie"
  4. Agata Duda martwi się o córkę. Kinga zdruzgotana nagłą śmiercią przyjaciółki
  5. "Lista grzechów" Tadeusza Rydzyka opublikowana w sieci. Redemptorysta będzie wściekły
  6. HGA Media - duży sukces firmy, szansa na karierę dla młodych
Źródło: Medonet Następny artykuł