Smartfon przyczyną nowotworów? Przerażające doniesienia, szef Samsunga przeprasza

Smartfon przyczyną nowotworów? Przerażające doniesienia, szef Samsunga przeprasza Źródło:

Nowotwór jest z najbardziej koszmarnych wyobrażeń człowieka. Tym bardziej zadziwia fakt, że do tak ciężkich chorób doprowadził swoich pracowników szef Samsunga, a więc producent smartfonów! Dziś kaja się przed ofiarami, a firma wyłoży tysiące dolarów na odszkodowania!

Nowotwór pustoszy nasz organizm i doprowadza do śmierci w męczarniach. Cierpią na tym również bliscy, którzy na własnych oczach widzą jak z człowieka ulatuje cała energia życia.

Samsung przyznaje się do błędów. Cierpieli pracownicy

W tym kontekście przerażająco brzmią ostatnie publiczne przeprosiny jednego z szefów Samsunga, Kinama Kima. Odpowiada on za dział firmy produkującej akcesoria mobilne, na czele ze smartfonami i układami elektronicznymi do komputerów. Poszło o wieloletni spór światowej korporacji z rodzinami byłych pracowników, którzy umarli bądź poważnie zachorowali w wyniku uwłaczających warunków pracy. Jak informuje dziś "Ney York Times" sprawa zaczęła się 11 lat temu, gdy o sprawiedliwość zaczął walczyć Hwang Sang-gi, taksówkarz i ojciec zmarłej na białaczkę 23-letniej pracownicy fabryki Samsunga. - Bardzo przepraszamy naszych pracowników i ich rodziny za narażenie na cierpienia z powodu chorób - powiedział Kinam Kim.

Cierpieli na białaczkę, nowotwór. W imię zysku światowej korporacji?!

Przyznał się na konferencji prasowej, że firmie "nie udało się wystarczająco zarządzać zagrożeniami dla zdrowia", mając na myśli linie produkcyjne półprzewodników i wyświetlaczy ciekłokrystalicznych - przywołuje serwis gazety "New York Times".DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ - Żadne przeprosiny nie wystarczą, gdy weźmiemy pod uwagę oszustwa i upokorzenia, których doświadczyliśmy (od Samsunga) w ciągu ostatnich 11 lat, cierpienia z powodu chorób zawodowych, ból związany z utratą bliskich - powiedział Hwang na konferencji prasowej.

Walczą o swoje

Samsung ma zrekompensować choroby innych pracowników, które nabywali w wyniku złych warunków pracy. Odszkodowania będą należały się pracownikom fabryk chipów i ekranów LCD od 1984 roku! "NYT" pisze, że mowa o gigantycznej kwocie 132 tys. dolarów rekompensaty. Miałaby objąć również poronienia i choroby wrodzone u dzieci pracowników, tj. rak. Deklaracja szefa Samsunga i kwota odszkodowania są częścią porozumienia dwóch stron. Od ponad dekady w sporze z korporacją pozostaje dziesiątki pracowników, głównie wspomnianych działów produkujących czipy i ekrany. Do tej pory niewielu z nich otrzymało pieniądze, a jeśli tak, to po wielu latach walk w sądach. Sytuacja doprowadziła do tego, że w Korei Południowej powstał ruch społeczny przeciw Samsungowi.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Postrach naszego dzieciństwa? To znienawidzone warzywo uchroni was przed nowotworem!
  2. Prowadzi do miażdżycy, zawałów i nowotworu. Sprawdź, czy nie jesz tego zbyt często
  3. Kryzys w związku. 10 sygnałów, że to już się NIE UDA
  4. Zamykają je żywcem w "grobach". Potem wszyscy je ze smakiem jemy
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News