Karol zrobił coś niesamowitego. Osoby chore na raka mogą mu podziękować

Karol zrobił coś niesamowitego. Osoby chore na raka mogą mu podziękować Źródło: PxHere - CC0 Public Domain

Nowotwór stanowi jeden z najważniejszych problemów społeczeństwa, bowiem zmaga się z nim coraz więcej osób. Pojawiają się jednak ludzie, którzy starają się pomagać chorym. Wśród nich znajdują się także osoby najbardziej rozpoznawalne.

Nowotwór jest jednym z największych problemów naszego społeczeństwa. W momencie, gdy wiele osób z krajów rozwiniętych nie musi radzić sobie z problemami takimi jak głód czy wojna, głównym zmartwieniem, które przeraża ludzi, jest wizja zachorowania na raka. Pewne osoby przekonują jednak, że choroba nie jest powodem do wielkiego zamartwiania się. Mówią o tym nie tylko specjaliści, ale również celebryci.

Niektórzy starają się, by chorzy za wszelką cenę nie stracili chęci do walki o własne życie i wiary w to, że nawet z najbardziej przerażającej choroby można wyjść. Największe gwiazdy polskiego show-biznesu postanowiły zaangażować się w sprawę chorych na nowotwór, którzy nie zawsze mogą liczyć na doskonałe warunki w walce ze straszną dolegliwością.

Nowotwór nie oznacza pewnej śmierci

Okazuje się, że istnieje fundacja, która stara się pomagać tym, którzy zmagają się z nowotworem. W jej działania włączają się celebryci, ale również zwykli ludzie, którzy przejmują się losem innych.

- Fundacja Wspierania Osób Nieuleczalnie i Przewlekle Chorych JESTEM od 7 lat wspomaga chorych na raka w różnych stadiach leczenia, zapewniając im różne formy terapii, ciekawe spotkania, wyjazdy oraz serdeczną, rodzinną atmosferę. Celem Fundacji jest niesienie pomocy w odrodzeniu nadziei i radości. Chodzi o to, by zdrowieć na każdym etapie choroby. Jest bardzo ważne, żeby ludzkie ciepło otaczało chorego człowieka, szczególnie chorego onkologicznie - mówi prezes fundacji Izabella Dembińska.

Kobieta przyznała także, że działania fundacji wspierają gwiazdy. Do tej pory ich działania nie były nagłaśniane, głównie dlatego, że żadna z tych osób nie próbowała w ten sposób osiągnąć rozgłosu. Wśród wspomnianych celebrytów znajdują się Maja Komorowska, Robert Więckiewicz, Kamil Durczok czy Karol Okrasa. Ten ostatni szczególnie angażował się w walkę o godne warunki dla chorych.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Nowotwór nie jest wyrokiem

- Program obejmuje zajęcia rehabilitacyjne, psychoonkologiczne, modlitwę, spotkanie ze sztuką i zdrowy posiłek, a wszystko to w godzinach przedpołudniowych, kiedy chory jest w domu sam. Fundamentem jest stworzona atmosfera, gdzie nikt nie jest anonimowy. Dzięki relacjom i proponowanym metodom troski o zdrowie, chorzy chcą żyć i nie żyją w lęku - dodaje Ewa Anna Kosakowska, współzałożycielka fundacji.

Karol Okrasa i inne gwiazdy odwiedzały fundację, by prowadzić różne zajęcia związane z kulturą. Fakt, że tak wiele osób włącza się w pomoc chorym, może zmotywować kolejnych ludzi do działania. 

  1. Znana dziennikarka TVP została zamordowana przez swoją córkę. Ciało poćwiartowała na tysiąc kawałków. Ta zbrodnia wstrząsnęła całą Polską
  2. Ivona Pavlović ogłosiła radosną nowinę! Niedługo będzie bawić na rękach dziecko! Dzidziuś jest w drodze, zewsząd spływają gratulacje
  3. Justyna Żyła znowu pierze brudy w telewizji. Alimenty, rozwód i kradzież 20 tysięcy
  4. Wstrząsająca wizja Jackowskiego o ogromnej katastrofie. Nie żyje 150 osób
  5. Dowbor oszalała? Ujawniono treść jej testamentu, będziecie w szoku, kto dostanie majątek
  6. Magda Gessler dopiero teraz opowiedziała o koszmarnej tragedii. Straciła dziecko

źródło: Ekai

Następny artykuł