Początek przełomu w leczeniu nowotworu? Lek oparty na szczepionce

Początek przełomu w leczeniu nowotworu? Lek oparty na szczepionce Źródło: Pixnio/Common

Nowotwór spędza sen z powiek setkom lekarzy i naukowców. Od wielu lat nie ma skutecznego leku na "chorobę XXI wieku". Medycyna od lat głowi się nad coraz bardziej skutecznymi sposobami na walkę z rakiem. Być może naukowcy z nowojorskiego szpitala Mount Sinai dokonali właśnie początku przełomu.

Nowotwór dla wielu osób jest jednoznaczny z wyrokiem śmierci. Choroba, która może rozwijać się w ludzkim organizmie nawet dziesiątki lat w ukryciu sprawia, że w dzisiejszych czasach medycyna jest w większości przypadków bezradna. Jednak być może właśnie teraz został dokonany prawdziwy przełom w walce z nowotworem.

Naukowcy ze Stanów Zjednoczonych przekazali wiadomości, które napawają optymizmem. Jak się okazuje, grupka badaczy przeprowadziła test substancji opartej na szczepionce, która jest w stanie nakierować organizm na zwalczanie komórek rakowych. Pierwsze testy przebiegły pomyślnie, co zapowiada dalsze badania. 

Nowotwór: czy nastąpi przełom?

Grupka badaczy z nowojorskiego szpitala Mount Sinai od lat pracowała nad innowacyjną metodą, która może pomóc w walce z nowotworem na skalę światową. Jednak szczególna wartość substancji, którą opracowali polega na tym, że nie leczy komórek rakowych, ale jako szczepionka "uczy" organizm ludzki, w jaki sposób może samemu zwalczyć powstające komórki.

- W wyniku terapii trzech z jedenastu pacjentów zanotowało znaczną regresją lub też całkowitą remisję choroby - chłoniaka nieziarnicznego. Zaś u sześciu nowotwór został "uśpiony" na całe 3-18 miesięcy - powiedział jeden z naukowców.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

To dopiero pierwszy krok, lecz wyniki są prawdziwie obiecujące. Wiele wskazuje na to, że te pozytywne rezultaty staną się inspiracją do rozszerzenia zakresu badań. Oznacza to ogromną nadzieję dla przyszłych pokoleń. W przypadku wynalezienia prawdziwej szczepionki na raka, byłoby to odkrycie na miarę globalną. W porównaniu do obecnie stosowanych sposobów na walkę z nowotworem, metoda ta byłaby znacznie prostsza, tańsza i mniej szkodliwa.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Agata Duda może być dumna! Prezydent upiecze wielkanocne baby „Umówiłem się z żoną, ze coś zrobię
  2. Zbigniew Wodecki miał romans z piękną aktorką? Podobno ukrywał to przed całym światem
  3. Wiemy, jaką fortunę zgarnie dziecko Meghan Markle. To naprawdę zatrważająca suma
  4. Biedronka znów przygotowała petardę dla dzieci. Klienci będą się o to zabijać!
  5. Żona Waldusia z "Kiepskich" w rozpaczy. Twierdzi, że aktor chce ją zniszczyć, oprócz tego żąda od niej alimentów
  6. Lekarze twierdzili, że nie ma dla niego wolnego łóżka w szpitalu. Nie żyje Marcin

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News