Amerykański rząd przeprasza Polaków z nowotworami! Będą milionowe odszkodowania

Amerykański rząd przeprasza Polaków z nowotworami! Będą milionowe odszkodowania

Nowotwór był tylko jedną z przewidzianych dolegliwości, jaka czekała Polaków pracujących w Nowym Jorku. Tragiczna pomyłka amerykańskiego rządu mogła zagrażać życiu i zdrowiu obywateli Polski. Za swój błąd, władze będą wypłacać milionowe odszkodowania.

Nowotwór, choroby skórne i oddechowe...to tylko ułamek tego, co czekało obywateli polskich pracujących w Stanach Zjednoczonych przed prawie 20 laty. Nieświadomi zagrożenia robotnicy, strażacy, lekarze i członkowie służb porządkowych zatrudniani byli w miejscu, które jak się po latach okazało, było zanieczyszczone toksycznymi oparami, substancjami chemicznymi i trującymi materiałami budowlanymi. Dzięki staraniom amerykańskiego prawnika polskiego pochodzenia każdy z obywateli Polski, który wówczas brał udział w pracach na zlecenie rządu, będzie mógł ubiegać się o odszkodowania. Kwoty należności wahają się od tysięcy, do nawet kilku milionów dolarów.

Nowotwór. Polacy chorzy po pracy w Ameryce składają pozew.

Praca w Ameryce mogła kosztować ich życie. Duża część Polonii amerykańskiej, przez niedopatrzenie i nieumyślność amerykańskiego rządu mogła stać się ofiarą wielkich powikłań zdrowotnych. Administracja Nowego Jorku, która zatrudniała Polaków przeprasza i obiecuje im wielkie odszkodowania. A wszystko przez zlecenia, które nasi rodacy przyjęli prawie 20 laty. Ataki z 11 września 2001 już nieodzownie stały się częścią amerykańskiej, jak i światowej historii. Atak, który pochłonął życie 3000 tysięcy osób, mógł być jeszcze bardziej szkodliwy. Okazuje się, że pracownicy, którzy zdecydowali się zatrudnić w okolicach wybuchu, mogli poważnie zachorować. Wszystko przez wielki błąd amerykańskiej administracji. Na kilka dni po zamachu terrorystycznym, w całym mieście pojawiły się ogłoszenia pracy w Strefie Zero, czyli miejscu, w którym zdarzył się incydent. Amerykańska administracja potrzebowała budowlańców, robotników, lekarzy oraz służb porządkowych, które miały przywrócić płynność ulic Nowego Jorku. Wśród wielu osób, które zgłosiły się do działań, znalazło się 4 tysiące obywateli Polski. Skuszeni dobrymi zarobkami, które wahały się od 20, do nawet 60-80 dolarów za godzinę, nie zdawali sobie sprawy, że znaleźli się w centrum jeszcze większego zagrożenia.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

World Trade Center odebrało im zdrowie

Dopiero po latach wyszło, że osoby, które zgłosiły się do porządkowania Nowego Jorku, masowo chorują na nowotwory, a także choroby skórne i oddechowe. W umowach, które podpisywali w 2001 roku pracownicy, nie było ani słowa, o możliwości zatrucia się toksycznymi oparami, materiałami budowlanymi, czy innymi chemicznymi wydzielinami. Sprawą uzyskiwania odszkodowań od amerykańskiego rządu zajął się Andrew Kaminski. Ten Amerykanin pochodzenia polskiego utworzył specjalny fundusz, którego zadaniem jest uzyskiwanie odszkodowań za poniesione krzywdy. O pieniądze będzie można starać się do 20 grudnia 2020 roku.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Kim jest żona Mateusza Morawieckiego? Premier ukrywa ją przed mediami
  2. Kryzys w związku. 10 sygnałów, że to już się NIE UDA
  3. To teraz wróg numer jeden Kaczyńskiego! Szukają haków
  4. Znaki zodiaku i ich idealne połączenia. Jakich kobiet szukają mężczyźni?
  5. Wielki powrót Misiewicza! Tym razem obejdzie się bez kompromitacji?
 
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News