Pogrzeb Pameli z "Tercetu Egzotycznego" rozrywa serca". Obecni zrobili coś poruszającego, taka była ostatnia wola artystki

Pogrzeb Pameli z "Tercetu Egzotycznego" rozrywa serca". Obecni zrobili coś poruszającego, taka była ostatnia wola artystki Źródło: yt.com/PolvisionTV

Nowotwór kilka dni temu zabrał jedną z najdłużej działających na polskiej scenie muzycznej artystkę - Izabelę Skrybant-Dziewiątkowską. Dziś odbył się pogrzeb wokalistki. Ta ceremonia na długi czas zapadnie w pamięci jej fanom i najbliższym.

Nowotwór często atakuje nagle, nie zostawiając zbyt dużo czasu na podjęcie jakichkolwiek działań. Tym razem tak nie było. Izabela Skrybant-Dziewiątkowska wiedziała od dawna, jak poważne jest zagrożenie, z którym się zmaga. Od wielu lat walczyła z rakiem trzustki i właśnie w chwili, gdy miała nadzieję na to, że uda się wygrać tę batalię - przegrała.  Zmarła w wieku osiemdziesięciu jeden lat.

Dziś odbył się pogrzeb wokalistki Tercetu Egzotycznego. Ceremonia miała miejsce we Wrocławiu, na cmentarzu parafii Ducha Świętego, mieszczącego się przy ulicy Bardzkiej. W uroczystości wzięło udział wiele osób, wśród których byli duchowni, rodzina, przyjaciele, a nawet najwięksi fani. Podczas pogrzebu wykonano pewną czynność, która była ostatnią wolą zmarłej.

Nowotwór zabrał wielką artystkę. Na pogrzebie wypełniono jej ostatnią wolę

Choroba nowotworowa wokalistki Tercetu Egzotycznego - drugiego z najstarszych zespołów na polskiej scenie muzycznej, działającego nieprzerwanie od 1963 roku - nie była dla nikogo tajemnicą. Artystka miała raka trzustki, a przez fakt, że miała wszczepiony rozrusznik serca, lekarze nie mogli przeprowadzić operacji. Pozostało leczenie za pomocą chemioterapii. Początkowo odnosiło ono skutek. Wokalistka nawet mówiła z uśmiechem, aczkolwiek również z powagą, o planowanym powrocie na scenę.

Jednak wtedy nastąpił kolejny atak - nawrót choroby - który skończył się jej śmiercią. Niedawno, w prywatnej willi we Wrocławiu odczytano jej testament, który wyjawił, że praktycznie cały majątek odziedziczą dwie córki artystki, które będą musiały podzielić się nim po połowie. Teraz, podczas uroczystości pogrzebowej wypełniono jej ostatnie życzenie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Podczas pogrzebu, zgodnie z jej ostatnią wolą zorganizowano zbiórkę datków dla Fundacji na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową. Izabela Skrybant-Dziewiątkowska wspierała tę organizację od lat. Ostatecznie spoczęła tuż obok zmarłego lata wcześniej męża, z którym zakładała Tercet Egzotyczny.

- Pani Izabela jest przykładem osoby, która nie zakopała danego talentu. Wierzę, że ogląda Boga twarzą w twarz. Swoi życiem pokazała, ze była dobrą chrześcijanką, która nie bała się dawać świadectwa wiary - te słowa metropolity wrocławskiego Józefa Kupnego, zawarte w odczytanym podczas mszy liście cytuje portal "Jastrząb Post".

ZOBACZ TAKŻE

  1. Półtoraroczny syn gwiazdy „Na Wspólnej” chorował na raka mózgu. Lekarze nie dawali mu szans
  2. Meghan Markle URODZIŁA! Znamy płeć royal baby
  3. Dramat w przestworzach. Samolot stanął w płomieniach, wszyscy pasażerowie nie żyją
  4. 13 emerytura będzie wypłacana co roku? Jest stanowisko ministerstwa
  5. Pojawiły się zdjęcia ze szpitala, gdzie rodziła Meghan Markle. Doba kosztuje aż 20 tysięcy funtów

źródło: Jastrząb Post

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News