Masz takie palce? Ryzyko, że zachorujesz na straszne choroby jest ogromne

Masz takie palce? Ryzyko, że zachorujesz na straszne choroby jest ogromne Źródło: screen/Youtube/ projektmasaz

Nowotwór da się wykryć dzięki palcom? Jak się okazuje, wiele groźnych chorób powodujących zniszczenie w naszym organizmie da się odkryć już po dokładniejszym przyjrzeniu się naszym rękom. Ta wskazówka może uratować życie.

Nowotwór oskrzeli, międzybłoniak opłucnej, chłoniak Hodgkina i chłoniaki układu pokarmowego, włókniak opłucnej czy grasiczak to tylko cześć chorób, o których istnieniu możemy się dowiedzieć dzięki wyglądowi naszych palców. Jak się okazuje, w momencie zachorowania na poważne dolegliwości, cały organizm robi wszystko, co w swojej mocy, aby nas poinformować o naszym złym stanie. Jednym z syndromów nadchodzącej choroby okazują się tzw. palce pałeczkowate, które poprzez swój wygląd sugerują, że powinniśmy jak najszybciej udać się do specjalisty. 

Nowotwór da się poznać po wyglądzie palców

W momencie, w którym chorujemy, nasze palce mogą zacząć przypominać pałeczki z dużym, okrągłym zakończeniem. Paznokcie stają się opływowe i puchną. Wiele osób lekceważy taki wygląd rąk, myśląc, że doszło do zwykłego opuchnięcia. Prawda jest jednak zupełnie inna. Jedną z osób, które dowiedziały się na własnej skórze o tym, jak ważne jest patrzenie na dłonie, jest 53-letnia Jean Taylor. Córka Brytyjki zauważyła, że ręce jej mamy przybierają dziwny i nienaturalny kształt. Gdyby nie reakcja córki, kobieta najprawdopodobniej zmarłaby na nowotwór, który zaatakował jej organizm.

- Uznałam, że to niedorzeczne. W końcu to tylko paznokcie. Myślałam, że stracę czas w przychodni - Taylor mówiła w rozmowie z Daily Mail.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Patrzenie na palce może uratować życie

Wszyscy, którzy nie zlekceważą wyglądu swoich palców, mogą być pewni, że ich choroba będzie wyśledzona przez lekarzy w jak najszybszym stadium rozwoju. Na szczęście palce pałeczkowate pojawiają się w momencie, w którym nowotwory nie są jeszcze zaawansowane, dzięki czemu lekarze będą w stanie jak najszybciej zniwelować straszną chorobę.

Nie da się ukryć, że najważniejsza w wyszukiwaniu raka jest i tak stała profilaktyka. Wszyscy ci, którzy regularnie chodzą do lekarzy, najczęściej dostają bardzo szybką informację o swoim stanie zdrowia, dzięki czemu interwencja medyczna może przebiec szybko i pomóc w wyleczeniu choroby.

fot. Wikipedia Commons

ZOBACZ TAKŻE:

  1. TVP: Nie żyje piękna dama. Została znaleziona MARTWA w pokoju hotelowym
  2. Ś.p. Izabela Skrybant-Dziewiątkowska spisała MILIONOWY testament! Wiadomo, kto go odziedziczy, opadną Wam szczęki
  3. TVN przekazał wiadomość o koszmarnym wypadku. Ludzie ruszyli na pomoc
  4. TVP: podczas pogrzebu z trumny dochodziły dźwięki. Żałobnicy przerażeni, interweniował lekarz
  5. Koszmarna wpadka Roksany Węgiel na scenie. 14-latka na żywo popełniła niewyobrażalną gafę
  6. Zdjęcie wychudzonej Szostak wywołało burzę. "Kiedyś była śliczna"źródło: Wikipedia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News