Nowotwór nie ma szans! Wystarczy, że to zjesz

Nowotwór nie ma szans! Wystarczy, że to zjesz Źródło: Fot. PxHere

Nowotwór bardzo często uważany jest za wyrok śmierci. Takie podejście absolutnie powinno się zmienić, bowiem medycyna idzie do przodu, a statystyki pokazują, że coraz więcej osób nierówną walkę z rakiem wygrywa. Poza leczeniem konwencjonalnym, możemy zapewnić sobie wsparcie matki natury - istnieją produkty, które mają fenomenalne działanie ochronne.

Nowotwór - czy jest jakaś szansa, aby go uniknąć? Chociaż nikt nie może ci obiecać, że ta wyjątkowo paskudna choroba nie dotknie akurat Ciebie, to sam możesz zadbać o to, aby zminimalizować ryzyko zachorowania. Wystarczy, że do swojej diety wprowadzić kilka produktów bogatych w antyoksydanty.

Nowotwór może cię ominąć! Kluczem do sukcesu jest dieta

Chyba wszyscy wiedzą o tym, że sposób w jaki się odżywiamy może przyczynić się do zachorowania na raka - posiłki smażone na głębokim tłuszczu, chemia zawarta w produktach, fast foody, olej palmowy i konserwanty to tylko niektóre z czynników, które wyniszczają nasz organizm zarówno od wewnątrz jak i zewnątrz. Nie każdy wie jednak o tym, że nasza dieta może mieć również zbawienny wpływ na nasze zdrowie, a w konsekwencji tego uchronić nas od zachorowania na różnego rodzaju nowotwory. Dieta, która ma uchronić nas przed groźnymi chorobami, musi być obfita w kluczowe witaminy - A - karoten, C - kwas askorbinowy oraz E - tokoferol. Poza tymi witaminami przydadzą nam się również drogocenne pierwiastki takie jak selen czy też magnez. Te składniki pozwolą nam zahamować rozwój komórek rakowych, a także usuną z organizmu wolne rodniki i zatrzymają rakotwórcze działanie nitrozamin - niebezpiecznych związków znajdujących się w żywności i tworzących się w naszych żołądkach.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Co jeść? Lista cudotwórczych produktów

Co jeść, aby zrobić naszemu organizmowi dobrze? Propozycji jest naprawdę dużo, a my przedstawimy najsmaczniejsze z nich. Pomidory – te niepozorne warzywa bogate są w likopen, który ochroni nas przed zanieczyszczeniami powietrza. Pierwiastki unoszące się w powietrzu którym oddychamy są naprawdę niebezpieczne – zwłaszcza w okresie zimowym, gdzie wszechobecny jest smog. Cytrusy – te smaczne owoce zawierają w sobie drogocenne flawonoidy, które chronią nas przez zachorowaniem na raka. Te kwaśne dary natury zawierają w sobie również korzystną dla naszego organizmu luteinę.
Brokuły – brokuły i podobne im warzywa zawierają dobroczynne indole i glukozyralany, które po wchłonieniu do organizmu przekształcają się w sulforolany. Niezbędne są one przy walce z nowotworami płuc oraz jelita grubego. Winogrona – te owoce, a w szczególności ich skórki, zawierają kwas elaginowy, który działa przeciw nowotworowo. Produkty bogate w skrobię – zawierają one dużo błonnika, który zmniejsza ryzyko zachorowania na raka jelita grubego. Błonnik skraca czas przechodzenia pokarmu przez jelita, a to powoduje, że szkodliwe substancje mają skrócony czas kontaktu z jego ścianami. Warto pamiętać też o odpowiednim nawodnieniu - woda mineralna, zielona herbata, mięta oraz soki warzywno - owocowe to coś, co może mieć dla naszego organizmu zbawienne działanie. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Ujawniono imiona dzieci Katarzyny Figury. Opadną Wam szczęki
  2. Agnieszka Chylińska pokazała dom. Nikt nie przypuszczał, że gwiazda może żyć w TAKIM miejscu
  3. Aż trudno uwierzyć, że naprawdę tak zaczął się ich związek. Kossakowski o Wojciechowskiej
  4. TVP Info porównało Pawła Adamowicza do Armii Czerwonej. wPolityce sugerowało, że nie jest Polakiem
  5. Widzowie DDTVN zlinczowali ją za występ w programie. Celebrytka przerywa milczenie
  Następny artykuł