Młoda kobieta tuż przed śmiercią wypowiedziała porażająco smutne słowa. Skierowała je do rodziny

Młoda kobieta tuż przed śmiercią wypowiedziała porażająco smutne słowa. Skierowała je do rodziny Źródło: fot. publicdomainpictures.net/K Whiteford

Nowotwór niekiedy praktycznie nie daje objawów w swoich wczesnych fazach. W takich przypadkach chory ma bardzo małe szanse na wyzdrowienie po postawieniu diagnozy. Pewna młoda kobieta pozostawiła po sobie list, który wzrusza do łez.

Nowotwór może przybrać najróżniejsze formy, a niektóre z nich są bardzo ciężkie do zdiagnozowania. Wszystko dlatego, że swoje objawy dają dopiero w bardzo późnym stadium choroby, kiedy na normalne leczenie jest już o wiele za późno. Podobnie było i w tym przypadku, kiedy młoda kobieta zmagała się z potworną chorobą przez dwa lata. Jednak 35-latka pozostawiła po sobie wzruszający list skierowany do swoich najbliższych.

35-latka chora na nowotwór zostawiła po sobie list

Bailey Jean Matheson dwa lata temu zaczęła uskarżać się na dokuczliwe bóle brzucha. Kiedy lekarze odrzucili przyczyny gastroenterologiczne, doszli do wniosku, że musi to być nowotwór. Niestety kobieta zapadła na bardzo rzadki i agresywny rodzaj tej choroby, który praktycznie nie daje objawów we wczesnym stadium, a kiedy te się już pojawią, to praktycznie nie można go wyleczyć.

Jednak Bailey nie zamierzała się poddawać i rozpoczęła leczenie, które niestety nie przyniosło oczekiwanych rezultatów. Kobieta doskonale wiedziała, że jej dni na tym świecie są policzone i postanowiła odejść na własnych warunkach. Zdecydowała się na odstawienie chemioterapii i zaczęła spełniać swoje marzenia. Wraz z partnerem i przyjaciółmi podróżowała po krajach, które zawsze chciała odwiedzić.

Bailey cały czas mogła liczyć na wsparcie ze strony swoich bliskich, którzy ani na moment nie zostawili ją samej sobie. Niestety kobieta zmarła 5 kwietnia tego roku po dwóch latach walki z chorobą, jednak pozostawiła po sobie list, który został opublikowany dopiero po jej śmierci. Zwraca się w nim do swoich najbliższych, a jej słowa wzruszają do łez.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

 - 35 lat może wydaje się niedługo, ale, do cholery, było dobrze! - napisała kobieta.

Później postanowiła się zwrócić do najbliższych.

- Moim rodzicom dziękuję za wspieranie mnie i moich decyzji przez całe życie. Pamiętam, że mama mówiła, że utrata dziecka będzie najtrudniejszą stratą, jaką może przejść rodzic. Moi rodzice dali mi największy dar wspierając moją decyzję o rezygnacji z chemii i pozwalając mi przeżyć resztę życia tak, jak wierzyłam, że powinno być. Wiem, jak ciężkie musiało być obserwowanie, jak przerywam leczenie i pozwalam na naturalny bieg życia. Kocham was oboje jeszcze bardziej za to - dodała kobieta.

- Do mojego Brenta, który wszedł w moje życie zaledwie trzy miesiące przed diagnozą: Nie miałeś pojęcia, w co się pakujesz. Nie mogłam prosić o lepszego człowieka, który byłby u mojego boku przez te wszystkie przygody, spotkania, śmiechy, krzyki i sprzeczki. Jesteś niesamowitą osobą i każdy w twoim życiu jest tak szczęśliwy, że cię zna. Kocham cię bardziej niż mogę wyrazić to słowami - wyróżniła bliskich umierająca.

Pomimo okrutnego cierpienia kobieta postanowiła, że się nie podda. Każde z jej słów miało nieprawdopodobne znaczenie, którym chciała się podzielić z najbliższymi.

- Zamiast kwiatów można przekazać darowizny na rzecz Melanies Way lub Young Adults Cancer Canada. - napisała Bailey Jean Matheson.

 

  1. Znana dziennikarka TVP została zamordowana przez swoją córkę. Ciało poćwiartowała na tysiąc kawałków. Ta zbrodnia wstrząsnęła całą Polską
  2. Jaka fryzura ODMŁADZA po 50? Odejmij sobie lat włosami
  3. TVN przekazał porażające alarmy pogodowe wydane przez służby. Nadciąga zagrożenie
  4. Anna Mucha szaleje bez stanika. Długo nie zapomnicie tych widoków (Zdjęcia)
  5. Decyzja młodej matki rozjuszyła księdza. Tuż przed porodem i od razu po zaczął żenujące kazania w kierunku Moniki
  6. Nowa ostro przesadzona stylizacja 14-letniej Roksany właśnie wywołała piekielną burzę

 

źródło: ABC Zdrowie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News