Ogromny przełom ws. leczenia nowotworu. Przechodzi najśmielsze oczekiwania

Ogromny przełom ws. leczenia nowotworu. Przechodzi najśmielsze oczekiwania Źródło: Pixabay/Herney Gómez

Nowotwór jest diagnozowany u tysięcy Polaków rocznie. Ci, którzy dowiedzą się o chorobie w jej wczesnym stadium, mają oczywiście większe szanse na powrót do zdrowia. Nowy wynalazek, który przedstawili naukowcy z Uniwersytetu w Toronto, dokonał prawdziwego przełomu w diagnostyce raka i dał nadzieję naprawdę wielu osobom.

Nowotwór jest prawdopodobnie najstraszniejszą diagnozą, jaką można usłyszeć. Niektórym chorym ostatecznie udaje się jednak wrócić do zdrowia dzięki wczesnemu wykryciu dolegliwości i szybkiej reakcji przy zastosowaniu odpowiedniej terapii.

Nowotwór będzie łatwiejszy do zdiagnozowania dzięki nowemu wynalazkowi

Aby więcej osób miało szanse na postawienie odpowiedniej diagnozy w początkowym stadium choroby, potrzebne są oczywiście narzędzia, rozwój wiedzy oraz technologii. Naukowcy pracujący na kanadyjskim Uniwersytecie w Toronto dokonali w tej kwestii przełomowego odkrycia, o którym sami zdecydowali się już opowiedzieć.

Prof. Yu Sun oraz jego zespół stworzyli wyjątkowego nanorobota ze specjalnymi szczypcami. Chociaż praca nad wynalazkiem trwała przez wiele lat, wreszcie udało im się dopracować go do tego stopnia, aby mógł manipulować wewnątrz żywych komórek. Odkrycia, które są dokonywane przy użyciu narzędzia, doprowadzą prawdopodobnie do nowych okryć i postępu w dziedzinie diagnostyki nowotworów. Jest to więc naprawdę gigantyczny naukowy przełom.

Naukowcy z Toronto prowadzą bardzo ważne badania

Najważniejszą być może częścią przyrządu jest mierząca 700 nm żelazna kulka, którą wprowadza się do wnętrza badanej komórki. Dzięki odkryciu naukowcy zajęli się badaniem raka pęcherza. Narzędzie umożliwiło im opisanie sztywności jąder komórkowych oraz ich właściwości.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Kształtem przypominają one piłkę do futbolu, mechanicznie są sztywniejsze w jednej osi niż w drugiej. Nie wiedzielibyśmy tego, gdyby nie ta technika - ujawnił przewodzący badaniom prof. Sun, który dodał także, iż po naciskaniu na jądro staje się ono sztywniejsze i określili wpływ konkretnych białek na taki stan rzeczy.

- Wiemy, że jądra komórek bardziej zaawansowanego raka nie usztywniają się tak bardzo. W sytuacji, kiedy morfologicznie komórki na wczesnym etapie choroby wyglądają podobnie do tych z zaawansowanego nowotworu, metoda ta pozwala na ich rozróżnienie - powiedział biorący udział w tworzeniu nanorobota Xian Wang.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Michał Szpak ma dziewczynę? Gwiazdor pokazał się z piękną blondynką. Razem wyglądają BAJECZNIE!
  2. Legendarna polska aktorka zabiła siebie i swojego męża. Ta tragedia wstrząsnęła całą Polską!
  3. Gigantyczna wpadka w "M jak miłość"! Przejdzie do historii jak śmierć w kartonachSetki tysięcy
  4. Polaków nie dostaną 13 emerytury. Jest już projekt ustawy o tym, komu się NIE NALEŻY
  5. Nie żyje gwiazda seriali Polsatu. Przed śmiercią nagle zmieniła testament, wielkie poruszenie!

Źródło: TVP Info

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News