Lokalna społeczność pogrążyła się w głębokiej żałobie. Ksiądz nie żyje

Lokalna społeczność pogrążyła się w głębokiej żałobie. Ksiądz nie żyje Źródło: Flickr/Pawel Loj

Nowotwór okazał się silniejszy. Nie żyje zasłużony dla lokalnej społeczności ksiądz i wieloletni proboszcz, który cieszył się uznaniem wśród lokalnej społeczności. Wierni, rodzina i najbliżsi pogrążyli się w żałobie po ogromnej stracie.

Nowotwór niestety wygrał tę trudną i nierówną walkę. Zygmunt Maliński, pierwszy proboszcz, odpowiedzialny za budowę kościoła w parafii pod wezwaniem NMP Królowej Polski w Wejherowie nie żyje.

Nowotwór okazał się silniejszy. Nie żyje zasłużony proboszcz 

Wiadomość o odejściu księdza podała oficjalna strona internetowa parafii. Proboszcz senior miał 82 lata. Pod koniec życia mieszkał w domu hospicyjnym.

- 15 kwietnia 2019 roku, o 2.53 zakończyło się piękne życie naszego ukochanego ks. Zygmunta. Proboszcz senior odszedł w Domu Hospicyjnym św. Józefa w Sopocie po chorobie nowotworowej – czytamy na oficjalnej stronie parafii.

Ksiądz Maliński odszedł na wieczną służbę po 59 latach pracy kapłańskiej. Przez trzy dekady był proboszczem parafii NMP Królowej Polski w Wejherowie (1982-2012). To za jego proboszczowania wybudowano tamtejszy kościół parafialny. Po przejściu na emeryturę pozostał rezydentem.

Zmarłego proboszcza wspominają mieszkańcy Wejherowa. Włącznie z najważniejszymi - mowa choćby o byłym prezydencie miasta, Jerzym Budniku w latach 1990-1998. Później był pięciokrotnie wybierany posłem RP. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Miałem to szczęście poznać go osobiście, a w czasie gdy byłem prezydentem miasta ściśle z nim współpracowałem. Zapamiętam Go jako żarliwego kapłana, oddanego bez reszty Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie, a przy tym bardzo otwartego, przyjaznego, życzliwego, skromnego i pogodnego człowieka. Szkoda, że tacy kapłani w tym trudnym dla nas czasie odchodzą - pożegnał proboszcza przez oficjalny wpis na Facebooku Jerzy Budnik.

Póki co nie są znane szczegóły dotyczące uroczystości pogrzebowych. Przebieg ceremonii wymaga osobnego ustalenia z księdzem arcybiskupem.

 

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Marek Piekarczyk stracił dziecko. Wstrząsające wyznanie: „Zrobili sobie imprezkę na oddziale”
  2. Uwielbiany aktor "M jak Miłość" zmarł w męczarniach na raka. Bardzo bał się śmierci
  3. Norbi straci pracę?! Prowadzący "Jaka to melodia" przerywa milczenie
  4. Księżna Kate jej tego nie daruje. Wbijające w ziemię słowa Meghan o zdradzie Williama, Wielka Brytania zaniemówiła
  5. Gwiazda Polsatu przesadziła z wypełniaczami. Gdy zobaczycie jej usta, odbierze wam mowę, ten widok przeraża
  6. Marta Kaczyńska przekazała tragiczne informacje. "Karetka zabrała ją dziś, nie wiemy czy z tego wyjdzie"

źródło: Nadmorski24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News