Straszne, nikt nie wiedział o dramacie córki tragicznie zmarłej Izy z Tercetu Egzotycznego. Najgorsza choroba naszych czasów

Straszne, nikt nie wiedział o dramacie córki tragicznie zmarłej Izy z Tercetu Egzotycznego. Najgorsza choroba naszych czasów Źródło: youtube.com/Telewizja Echo24

Nowotwór pokonał Izabelę Skrybant-Dziewiątkowską 1 maja tego roku. Słynna gwiazda estrady zmarła w wieku 78 lat. Chorowała na nowotwór trzustki, a teraz na jaw wyszedł jeszcze jeden dramat, który przeżyła. Nikt nie wiedział, z czym walczyła jej córka.

Nowotwór trzustki - to własnie o nim dowiedziała się Izabela Skrybant-Dziewiątkowska w 2017 roku. Przyszło jej się zmierzyć z tą informacją przez przypadek. Po Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu trafiła do szpitala i podczas badań zdiagnozowano, że oprócz żółtaczki w jej ciele znajdują się także komórki nowotworowe. Niewiele osób wie również, że ze straszną chorobą miała bezpośrednio styczność także jej córka.

Nowotwór próbował zabrać jej córkę

Do samego końca piosenkarka wierzyła, że uda jej się pokonać chorobę. Jako przykład i motywację do walki opowiadała historię o tym, jak jej najstarsza córka Ania przeżywała podobny dramat zmagając się z rakiem wątroby.

- Lekarze oznajmili mi, że jest to rak złośliwy i jest tylko dziewiętnaście takich przypadków na świecie. Powiedzieli, że muszę przygotować dziecko na najgorsze. Pomimo tych złych wieści wciąż wierzyłam w Boga i miałam nadzieję. Umarłabym, gdybym nie wierzyła... - zwierzała się Izabela w dodatku do "Super Expressu".

Dalej wyznała, że u Ani została zastosowana chemioterapia.

- Wróciłam od lekarzy i mogłam jej powiedzieć, że wszystko jest dobrze i że może opuścić szpital. Dopiero za trzy miesiące miałyśmy się zgłosić do kontroli. Od tamtej pory już jest wszystko dobrze. Ania miała szczęście, że to był okres rozkwitania i organizm się jakoś wybronił - zakończyła bolesne wspomnienia Skrybant-Dziewiątkowska.

Miało być przecież dobrze

Gwiazda Tercetu Egzotycznego niestety przegrała walkę z rakiem, mimo chwilowej poprawy w 2018 roku, kiedy to postanowiła wrócić na scenę. W jej przypadku nowotwór trzustki był zabójczy. Przez wszczepiony rozrusznik serca piosenkarka nie mogła w całości skorzystać z zaproponowanego leczenia i nie mogła poddać się operacji.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Rak trzustki to obok raka przełyku i płuc najgorszy typ nowotworu. Pojawia się niezauważalnie i bezobjawowo. Trudno go wykryć we wczesnym stadium, a do tego z natury jest złośliwy i jego wyleczenie jest praktycznie niemożliwe. Wiąże się ze spustoszeniem całego organizmu. Niestety nadal nie znaleziono leku ani terapii, która gwarantowałaby 100% skuteczność. Zmarła na niego między innymi Anna Przybylska i Patrick Swayze.

- A ja przez nawet maleńką chwilę nie byłam załamana. Przez moment nie pomyślałam, że mogę umrzeć. Wiedziałam jedno: muszę walczyć, zrobić wszystko, żeby być zdrowa - do samego końca wierzyła i mówiła Izabela.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Były mąż Kaczyńskiej PRZED CHWILĄ właśnie ujawnił GIGANTYCZNĄ seksaferę w PiS!
  2. Z OSTATNIEJ CHWILI: Nie żyje polska polityk. Zginęła w wypadku w Egipcie!
  3. Media Tadeusza Rydzyka podały fatalne informacje. Bardzo zła prognoza pogody
  4. To jest za mocne. Media twierdzą, że Kazadi od 4 lat czeka, aż Baron zaprosi ją na randkę
  5. Z ostatniej chwili: Zupełnie nowe informacje ws. katastrofy smoleńskiej!
  6. Polsat: Policjanci znaleźli zwęglony samochód. Gdy zajrzeli do środka, niemal zwymiotowali

Źródło: Super Express

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News